آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ , Tuesday 10 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83891
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  فضای سایبری به بستری برای اقدامات تروریستی تبدیل شده/نگرانی‌جدید دولت‌ها مقابله با باج‌افزارها است

  رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات گفت: فضای سایبری به بستری برای اقدامات تروریستی تبدیل شده و می‌بینیم که داعش در حال تغییر فضای فکری و کاری خود است.

  آوای شمال/ سردار سیدکمال هادیانفر، رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات صبح امروز در اجلاس ملی پیشگیری و مبارزه با جرائم سایبری که با حضور مدیرکل اینترپل و جمعی از سفرا برگزار شد، اظهار داشت: امروزه فضای تبادل اطلاعات جامعه جهانی را تغییری اساسی داده و روابط فرهنگی و اجتماعی و سیاسی را دستخوش تغییر کرده و تمام ابعاد حوزه بشر را وابسته خود کرده است.

  وی افزود: امروز تأمین امنیت فضای سایبر، چالش همه دولت‌ها بوده و سازمان‌های معتبر جهان پیش‌بینی می‌کنند تا سال ۲۰۱۹ ضرر ناشی از سرقت اطلاعات دو تریلیون دلار خواهد بود.

  رئیس پلیس فتا گفت: هر تکنولوژی و فناوری همزمان با فراهم کردن امکانات موجب یک سری ضررها و جرایمی هم خواهد بود و تکنولوژی به دست انسان رسیده در یک دوره ده تا پانزده ساله باعث سواستفاده مجرمیت می‌شود.

  هادیانفر تصریح کرد: فضای سایبری امروز به یک بستر برای اقدامات تروریستی تبدیل شده و می‌بینیم که داعش در حال تغییر فضای فکری و کاری خود است و در فازی جدید اقدام به فعالیت گسترده و شبکه سازی گسترده در فضای سایبر کرده است.

  وی ادامه داد: مقابله باج افزارها یک نگرانی جدید برای همه دولت‌ها محسوب می‌شود و دیدید که چگونه در یک هفته باج افزاری صد دولت را آلوده کرده و مورد هدف خود قرار داد.

  ما برای غلبه بر مشکلات سایبری نیاز به یک عزم و اراده جامع و جهانی نیاز داریم و مطمئن باشید حتی آمریکا هم نمی‌تواند بدون همکاری سایر کشورها امنیت سایبری خود را تامین کند.

  وی ادامه داد: ما در ۱۳۲ نقطه در کشور فتا فعال بوده و با داشتن آزمایشگاهی مجهز در تلاشیم تا امنیت فضای سایبر را برای هموطنان خود تامین کنیم.

  وی گفت: ما همکاری تنگاتنگی با سایر کشورها داشتیم اما لازم است همه سازمان‌های جهانی موثر پای کار آمده و با یکدیگر تعامل و همکاری برخطی داشته باشند. به نظر ما کنوانسیون بوداپست به روز نبوده و باید یک سند جامع دیگری ایجاد شود و اگر در آینده نزدیک همه کشورها کنار یکدیگر نباشند دچار یک مشکل جامع در سطح دنیا می‌شویم.

  هادیانفر در پایان گفت: باید همه کشورها را گرد هم جمع کرده و در راستای افزایش همکاری‌های جهانی تلاش مضاعف داشته باشیم و بدانید که ما با این نهاد جهانی همکاری‌های همه جانبه‌ای را داشته‌ایم.

   

  برچسب ها :

  نظرات