آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ , Sunday 26 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83830
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مرداد, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  یک مقام نظامی روسیه خبر داد که پوتین و مالکی در دیدار خود درباره فروش تانک‌های T۹۰ گفت‌وگو کردند.

  مذاکره پوتین و المالکی درباره فروش تانک‌های T۹۰ به عراق

  آوای شمال/یک مقام نظامی روسیه گفت که در دیدار ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با “نوری المالکی” معاون رئیس جمهور عراق در سنت‌پترزبورگ درباره فروش تانک‌های T90 به عراق گفت‌وگو شد. رئیس جمهور روسیه به نوری مالکی معاون رئیس جمهور عراق اطمینان داد کشورش نهایت تلاش برای کمک به عراق در زمینه نظامی را به […]

  آوای شمال/یک مقام نظامی روسیه گفت که در دیدار ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با “نوری المالکی” معاون رئیس جمهور عراق در سنت‌پترزبورگ درباره فروش تانک‌های T90 به عراق گفت‌وگو شد.

  رئیس جمهور روسیه به نوری مالکی معاون رئیس جمهور عراق اطمینان داد کشورش نهایت تلاش برای کمک به عراق در زمینه نظامی را به کار خواهد بست.

  ولادیمیر پوتین امروز در مراسم استقبال از نوری مالکی معاون رئیس جمهور عراق ضمن ابراز خشنودی از همکاری کشورش با عراق در زمینه نظامی، خواستار ادامه تقویت همکاری های اقتصادی شد.

  پوتین ضمن تمجید از همکاری روسیه و عراق در زمینه فناوری های نظامی خاطرنشان کرد روسیه فعالانه در این مسیر قدم برمی دارد و به عراق کمک می کند.

  وی افزود مسکو از نزدیک تحولات خاورمیانه را زیر نظر دارد و می داند اوضاع عراق و کل منطقه هنوز در وضعیتی دشوار به سر می برد.

  پوتین در ادامه گفت روسیه و عراق کمیته دولتی مشترکی تشکیل دادند که این کمیته بسیار فعال است اما هنوز دو طرف باید اقدامات زیادی برای تحکیم همکاری اقتصادی انجام دهند.

  نوری مالکی نیز ایفای نقش روسیه را در جلوگیری از تجزیه و تغییر نامطلوب نقشه منطقه ستود.

  بنابراین گزارش، نوری مالکی روز یکشنبه در سفر چهار روزه کاری به مسکو پایتخت روسیه رفت تا با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، والنتینا ماتویینکو رئیس شورای فدراسیون و سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور دیدار کند.

  برچسب ها :

  نظرات