آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83768
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > یادداشت مخاطبین
 •   

  یادداشت/

  پرتاب سه امتیازی بسکتبال محمودآباد با حسین رضایی

  بسکتبال محمودآباد با وجود تمام کم و کاستی‌ها و بی‌توجهی مسؤولان با حسین رضایی در اوج به سر می‌برد.

  آوای شمال/ این روزها خبرهای خوشی از بسکتبال محمودآباد به گوش می‌رسد، خبرهایی که ما رو به آینده این رشته امیدوار می‌کند.

  این موفقیت از کسب مقام سومی جوانان استان در دو سال گذشته استارت خورد. البته این موفقیت به یکی دو سال بر نمی‌گردد، توجه به تمامی رده‌های سنی پایه و پرورش استعدادها از دل مدارس و حضور در لیگ‌های استانی نشات گرفته از برنامه مدون در طول چند سال اخیر مدیریت ورزش وقت و رئیس هیات می‌باشد، برنامه‌ای که از سال‌های قبل استارت خورده و حالا نتیجه می‌دهد.

  رشته‌ای که با کمی حمایت و توجه و البته تزریق مالی می‌توان به آینده این ورزش در شهرستان امیدوار بود و حتی در سطح استات و کشور مطرح کرد.

  سه سال گذشته کسب چندین مقام استانی، حضور بسکتبالیست‌ها شهرستان در اردوهای تیم مازندران و بعضا تیم ملی، حضور در تیم‌های سرشناس مازندران مانند کاله بخشی از روند موفقیت بسکتبال با حسین رضایی است.

  بله درست گفتم، حسین رضایی که چندین سالی است سکاندار هیات بسکتبال محمودآباد بوده می‌توان تغییرات را با وی حس کرد که با دست‌های خالی و البته با چند جوان که گروه همدل و خوبی را تشکیل داده و البته بازیکنان مستعد و بومی به این موفقیت‌ها دست یافتند کاری بس بزرگ است.

  این شهرستان از نبود سالن ویژه بسکتبال رنج می‌برد، البته سالن‌های فرسوده و غیر استاندارد در کوتاه زمان که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد مناسب است اما برای ترقی و توسعه روز به روز این رشته باید به فکر سالن اختصاصی بسکتبال و یا خرید وسایل و تجهیزات بسکتبال برای سالن‌های ورزشی شهر مانند سالن توکلی بود سالنی که بهترین سالن شهر بوده و می‌توان از ظرفیت آن استفاده کرد.

  این روزها هم از گوشه و کنار ورزش بی‌رمق و بی‌حال شهرستان صداهای خوش از چند رشته ورزشی به گوش می‌رسد که بی‌شک هیات بسکتبال یکی از این هیات هاست.
  هیاتی که در مراسم تجلیل از برترین‌ها قرار نداشتن در جمع سه هیات برتر به واقع به چشم می‌خورد اما چه میشه کرد تجلیل از مقام آوران شده در حد نصب بنر نه در سطح شهر بلکه در جایی خارج از شهر.

  این حق جوانان و افتخار آفرینان شهر است با کدام پشتوانه با کدام انگیزه چشم به تکرار موفقیت‌ها بیاندیشند؟؟؟

  حضور در تمامی رده‌های سنی در لیگ استان، میزبانی اردوها و مسابقات، نائب قهرمانی در مسابقات قهرمانی نونهالان استان که کمتر از قهرمانی نبود و همچنین دعوت شدن سه بازیکن نونهال به تیم مازندران برای مسابقات کشوری از جمله گوشه‌ای از این موفقیت‌هاست.

  البته این موفقیت ها به اینجا ختم نشد، دعوت شدن میثم قاسمی و حسین رضایی دو مربی خوش آتیه به تیم منتخب استان در مسابقات کشوری نشان از این دارد که نگاه مسؤولان استان به بسکتبال محمودآباد تغییر کرده است و جایگاه ویژه این رشته ورزشی در محمودآباد را سطح استان به رخ همگان کشید.
  امیدواریم این توجه و نگاه‌ها در شهرستان محمودآباد ایجاد شود، هیات‌هایی که با دست خالی و در سایه کمترین توجه و نگاه‌ها برنامه‌های هیات خود را پیش می‌برند.

   

  یادداشت: محمداسماعیل اسماعیلی

  برچسب ها :

  نظرات