آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83767
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > یادداشت مخاطبین
 •   

  یادداشت/

  ناجیان غریق مردان بی ادعای سواحل/ به‌جای وعده عمل کنید

  در سواحل هر کسی ساز خود را می‌زند الا ناجیان که مثل همیشه بدون حامی چشم به روزهای آینده دوخته‌اند.

  آوای شمال/ به جای حرف بهتر نیست به طور جد به داد این ناجیان برسیم، وعده و وعید‌هایی که به روزهای آینده موکول می‌شود.

  ناجیان غریق فرشتگانی هستند که در مواقع بحرانی، مانع غرق شدن انسان‌ها در دریا، استخر؛ سد و یا رودخانه می‌شوند.

  کار ناجیان غریق بسیار ارزشمند است، زیرا در این راه جان خود را برای نجات جان همنوع به خطر انداخته و فدای زندگی دیگران می‌شوند.

  ناجیان غریق شهرستان محمودآباد با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند از جمله عدم وجود تجهیزات لازم مانند بویه، حلقه نجات، قایق و جت‌اسکی و عدم حضور آمبولانس و امدادگر در سواحل.

  این ناجیان با مشکل عدم پرداخت مناسب و به موقع حقوق خود نیز مواجه هستند، ناجیانی که در طول بیش از ۳۰کیلومتر نوار ساحلی شهرستان محمودآباد به عشق کمک و نجات جان همنوعان و هموطنان خود، خدمت می‌کنند.

  ” دوماه است حقوق نگرفته‌اند “

  ناجیان غریق شهرستان محمودآباد از اول خرداد تا امروز یعنی دوماه در کنار ساحل بوده‌اند و همچنان نیز با قدرت به کارشان ادامه می‌دهند و چه سختی‌هایی که تحمل نکرده‌اند اعم از آفتاب‌سوزان و دریای مواج و مساحت و مسافت‌های طولانی و جنگ اعصاب و استرس و دست خالی و پای پیاده و …

  ساعت کاری طولانی هشت صبح تا هشت غروب، آن هم جوان‌هایی ورزیده و ورزش کار و نیرومند و توانا و زبده و با تجربه در کار خود که در کشورهای پیشرفته هم حسرت چنین ناجیانی را می‌خورند.

  در شهرهای اطراف شاهدیم در هر ۱۰۰متر یک ناجی وجود دارد اما در شهرستان محمودآباد بصورت چشمی ناجی گذاشته‌اند یعنی یک ناجی در یک نقطه‌ای مستقر است و ناجی بعدی هرچه از آن نقطه چشم کار میکند قرار گرفته است.

   ” به جای متری، چشمی ناجی گذاشتند ”

  همچنین اکثر نقاط شهرستان منطقه ممنوعه شنا شده است و مسافران و مردم فقط در چند نقطه خاص که آن‌هم بصورت خصوصی اداره می‌شود و باید هزینه پرداخت شود می‌توانند از ساحل و دریا بهرمند شوند به همین دلیل کار ناجیان غریق در محل‌های شنا ممنوعه بسیار سخت است.

  ” اکثر سواحل شهرستان محمودآباد، منطقه شنا ممنوعه”

  این فرشتگان نجات با گذشت دو ماه از تابستان هنوز حقوق‌های خود را دریافت نکرده‌اند و فقط قول و وعده و وعید و جلسه! مگر می‌شود حقوقت را ندهند اما همچنان به عشق خدمت به مردم خودت را به دل خطر بزنی، آنهم دریا که در عین آرامش بسیار خوفناک است.

  تا کی این روند این گونه قرار است ادامه پیدا کند؟!

  همین بدقولی‌ها باعٽ می‌شود که ناجیان با تجربه، دیگر رغبت نکنند که در آزمون‌های نجات غریق شرکت کنند و سال‌های بعد به کنار ساحل بیایند و تلفات بالا می‌رود.

  شایسته است با وجود گردش گران و علاقه‌مندان به دریا و شنا در دریا، فکری برای امنیت شغلی و نیز رفاه شغلی این جوان‌مردان بی‌ادعا شود، زیرا که هر چه از آمار غرق‌شدگان در سواحل کم شود گردشگران بیشتری به کنار دریا می‌آیند و نیز از گفتن و شنیدن خبر غرق شدن یک نفر در دریا کم می‌شود.

   

  یادداشت: هاشمی

  برچسب ها :

  نظرات