آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ , Monday 20 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83739
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  تکرار هرنوع تحریم بعد از برجام نقض آن است/احتمالا ترکیب کابینه تا پایان مرداد ماه مشخص می‌شود

  سخنگوی دولت گفت: هر نوع نقض برجام اعم از اعمال تحریم‌ها قطعا نقض این قرارداد خواهد بود.

  آوای شمال/ محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز سه‌شنبه( ۳ مرداد ماه) برگزار شد، گفت: نرخ تورم تیرماه سالانه ۷٫۶ درصد است و نسبت به خرداد که ۷٫۴ درصد بود ۲ دهم واحد درصد افزایش یافته است.

  وی افزود: نرخ تورم نقطه به نقطه تیرماه ۸٫۹ درصد و در خرداد ۹٫۴ درصد بود یعنی ۵ دهم رصد تقلیل پیدا کرده است.

  بیانیه کاخ سفید درباره تبعه‌های امریکایی مداخله غیرحقوقی در کار قوه قضائیه است

  سخنگوی دولت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان در مورد رای‌گیری برای اعمال تحریم ها علیه ایران و روسیه، اظهار داشت: هر نوع نقض برجام اعم از اعمال تحریم‌ها قطعا نقض این قرارداد خواهد بود و گروهی این مهم را پیگیری و این مسئله را رصد می‌کنند.

  وی اضافه کرد: ما از هیچ یک از حقوق ملی‌مان در این قرارداد نمی‌گذریم و به‌ محض اینکه گزارش‌های رسمی و مستند را از سوی کارگروهی که این مهم را بررسی می‌کند، دریافت کنیم، اقدام قاطع انجام می‌دهیم.

  معاون رئیس جمهور بیان داشت: اینکه دولت امریکا در ارتباط با احکام قوه قضائیه ایران مداخله کند بی اساس است و پاسخش داده می شود.

  نوبخت تصریح کرد: صدور ویزای حجاج مشکلی ندارد و امیدواریم مشکل ویزای ۱۰ دیپلمات هم به زودی رفع شود؛ به گفته رئیس سازمان حج و زیارت، مسئولان عربستانی در تماس تلفنی اعلام کردند که به تعهدات خو در قبال حجاج پایبند هستند.

  سخنگوی دولت همچنین با اشاره به تعیین کابینه دوازدهم اظهار داشت: ملاک رئیس جمهور در انتخاب کابینه شایسته گزینی است و احتمالا ترکیب کابینه تا پایان مرداد ماه مشخص خواهد شد.

  وی تاکید کرد: اینکه بگویم امسال سال پایانی پرداخت یارانه است، درست نیست چرا که در بودجه ۹۶ احکامی برای اصلاح قیمت ها مشخص شده است.

  نوبخت تصریح کرد: در سیاست های برنامه ششم چگونگی پرداخت یارانه ها تعیین شده لذا جای نگرانی برای بانک ها در زمینه پرداخت وام با ضمانت یارانه ها وجود ندارد.

  وی افزود: تیم اقتصادی دولت موفق عمل کرده است، این تیم در شرایطی اقتصاد را تحویل گرفت که تورم بالای ۴۰ درصد بود، از تیم اقتصادی جدید می خواهیم که از نظرات و راهکارهای پیشنهادی اقتصاددانان دانشمند و توانا استفاده کند.

  نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد دیدار روز گذشته رئیس جمهور با فرماندهان سپاه، اظهار داشت: من هم مثل شما از رسانه ها شنیدم و هنوز وقت نشده تا از رئیس جمهور بشنوم. اما اطلاع دارم که نفس این جلسه بسیار خوب و مناسب بوده است برای اینکه بتوانیم کار بزرگ در کشور انجام بدهیم باید قوا و نهادهای مختلف در کنار هم باشیم و بتوانیم کشور را به جایگاه رفیعی برسانیم.

  برچسب ها :

  نظرات