آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ , Wednesday 11 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83718
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > حوادث
 •   

  ۷۸۵ تصادف در طولانی ترین جاده های کشور/ بیش از هزار مصدوم و ۱۷۳ نفر فوتی

  رئیس اداره پیشگیری وضعی و امنیتی دادگستری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در سه ماهه اول سال در حوزه پلیس راه 785 مورد تصادف در محورهای مواصلاتی استان رخ داده است، گفت: در این تصادفات 173 نفر جان خود را از دست دادند.

  آوای شمال/ به نقل از  عصرهامون، محرومیت جاده های سیستان و بلوچستان از جمله نبود آزاد راه و جاده های استاندارد، خواب آلودگی، غفلت در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط افراد و غیره خانواده های بسیاری را از زندگی محروم کرده به گونه ای که وقوع تصادفات جاده ای از رسانه های مختلف باعث نگرانی مردم استان شده است.

  گرچه حجم وسیعی از راه های مواصلاتی در این استان وجود دارد اما هیچ یک از محورهای مواصلاتی آن آزاد راه نیست و به لحاظ داشتن بزرگراه با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد، همچنین جاده های بین شهری این استان نسبت به جاده های دیگر استان ها از کیفیت پایین تری برخوردار بوده و همین امر سبب شده که هر سال آمار بالایی در تصادفات را داشته باشد.

  بنا بر آمارهای اعلام شده از سوی اداره کل پزشکی قانونی سیستان وبلوچستان در سه ماهه اول سال جاری، ۱۹۱ نفر در حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که ۲۰۱ نفر بودند ۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

  همچنین در سه ماهه نخست امسال، یک هزار و ۷۲۵ مصدوم حوادث ترافیکی به اداره کل پزشکی قانونی استان و مراکز تابعه مراجعه کردند که از این تعداد ۳۴۹ نفر زن و یک هزار و ۳۷۶ نفر مرد هستند.

  غلامرضا باغ شیرین رئیس اداره پیشگیری وضعی و امنیتی دادگستری سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه این خطه از کشور با دارا بودن ۸ هزار و ۱۰ کیلومتر جاده بدون احتساب راه های روستایی، رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان در زمینه راه های روستایی با ۷ هزار و ۴۰۱ کیلومتر بعد از استان های فارس و خوزستان در رتبه سوم کشور قرار دارد.

  وی با بیان اینکه در سه ماهه اول سال در پلیس راه ۷۸۵ مورد تصادف در محورهای مواصلاتی استان رخ داده است، گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۹/۱ دهم درصد افزایش داشته است.

  این مسئول در تکمیل مطلب فوق با بیان اینکه ۱۷۳ نفر جان خود را در این تصادفات از دست دادند، تصریح کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش داشته است.

  باغ شیرین با اشاره به اینکه تصادف های خسارتی استان در سال گذشته نسبت به سال ۹۴ حدود ۱۲ درصد کاهش پیدا کرده است، افزود: سال گذشته ۳ هزارو۳۷ تصادف برون شهری در استان رخ داده است.

  رئیس اداره پیشگیری وضعی و امنیتی دادگستری استان در ادامه با اشاره به آمار پزشکی قانونی درباره تصادفات منجر به فوت در استان خاطر نشان کرد: در سال گذشته۷۷۷ نفر فوت شدند که ۱۱۶ نفر آنها در محورهای روستایی جان باختند.

  برچسب ها :

  نظرات