آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83670
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  عملیات «ینبع» محاسبات دشمن سعودی را به هم ریخت/ بنادر امارات اهداف آتی موشک‌های انصار‌الله

  النجم الثاقب نوشت: بر اساس داده‌های نظامی پس از انفجار پالایشگاه‌های نفتی عربستان، بنادر امارات اهداف آتی موشک‌های بالستیک ارتش و کمیته‌های مردمی یمن هستند.

  آوای شمال/ به نقل از خبرگزاری «النجم الثاقب»، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در عملیاتی بازدارنده یک فروند موشک بالستیک دوربرد «برکان اچ-۲» به سمت پالایشگاه‎های نفتی عربستان در شهر ینبع این کشور شلیک کرد که با انفجار و آتش سوزی بزرگ تاسیسات آن همراه شد.

  موشک برکان اچ-۲ که شهر صنعتی ینبع در ساحل دریای سرخ را هدف گرفت یک موشک دوربرد ارتقایافته در یمن است که اولین موشک بالستیک دوربرد در نوع خود محسوب می‌شود.

  این موشک با برد ۱۱۰۰ کیلومتر پایتخت انرژی عربستان را هدف گرفت که قریب به ۳۰۰ کیلومتر تا جده پایتخت اقتصادی این کشور فاصله دارد و به طور دقیق به هدف مد نظر اصابت کرد.

  ینبع یکی از شهرهای عربستان است که در غرب این کشور و در ساحل شرقی دریای سرخ واقع است که یک هزار و هشتصد کیلومتر از مرز عربستان را شامل می‌شود.

  در این شهر پالایشگاه های نفت، کارخانه‎های تولید مواد پلاستیکی و چندین کارخانه پتروشیمی و بندر صنعتی ملک فهد واقع است.

  رسانه‌ها و مسئولان دروغ پرداز سعودی ادعا کردند که انفجار پالایشگاه‌های نفت ینبع ناشی از وقوع حریق در یکی از  ترانسفور ماتور برق متعلق به یکی از این تاسیسات نفتی بوده است.

  در حالی که این سوال مطرح می‌شود که اگر افزایش دمای احتمالی عامل آتش گرفتن پالایشگاه بوده چرا در نیمه روز که دمای هوا بیش‌تر است چنین اتفاقی رخ نداد.

  پاسخ این است که عربستان به طرق و بهانه‌های مختلف به دنبال گمراه‌سازی افکار عمومی و سرپوش گذاشتن بر ناکامی نظامی خود در جنگ علیه یمن است و می‌داند که یمنی‌ها همچنان به اصل احترام پایبند بوده و به دنبال اشغال عربستان نیستند.

  اما اگر شرایط اقتضا کند، عربستان را هم اشغال خواهند کرد و این امر در صورتی اتفاق خواهد افتاد که متجاوزان به سرکردگی عربستان به ارتکاب جرایم خود در حق ملت یمن ادامه بدهند.

  به گفته کارشناسان نظامی، شلیک موشک به پالایشگاه ینبع پیامی آشکار به امارات متحده عربی دارد و چه بسا هدف آتی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یکی از بنادر اماراتی باشد.

  با توجه به داده‌های نظامی و موشک‌هایی که یمنی‎ها در اختیار دارند، بندر راشد یا بندر جبل علی در دبی یا بندر خورفکان یا بندر الحمراء در شارقه اهداف آتی یمنی‌ها خواهند بود.

  پاسخ یمنی‌ها در شلیک موشک بالستیک به پالایشگاه‌های نفت ینبع محاسبات متجاوزان و در راس آن کسانی را برهم زد که به دنبال آغاز نبرد الحدیده و مسدود کردن این تنها شریان حیاتی بیش از ۱۹ میلیون یمنی هستند.

  به عبارت دیگر نبرد الحدیده به جنگ موشک‌های بالستیک منجر خواهد شد و شهرهای شیخ نشین‌هایی را که شریک تجاوز علیه یمن هستند از اهداف این نبرد خواهد بود.

  یگان موشکی یمن با صدور بیانیه‎ای مهم هشدار داده است که عملیات موشکی یمن در پاسخ به تجاوزات سعودی تا توقف حملات و رفع کامل محاصره ادامه خواهد داشت و از شرکت های خارجی خواسته است کشورهای شریک در تجاوز علیه یمن را ترک کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات