آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8367
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > اقتصادی
 •   

  هدر رفت آب شرب محمودآباد در سایه بی توجهی مسئولان

  آوای شمال/  کشور ما ایران در این سال ها با معضل خشکسالی و کم آبی برخوردار است و مسئولان نظام مردم را به رعایت مصرف آب توصیه می کنند و شعار ” آب سرمایه ملی است، آن را هدر ندهیم ” را تقریبا همه مردم به یاد دارند، اما مدیریت مصرف آب از سوی مردم […]

  آوای شمال/  کشور ما ایران در این سال ها با معضل خشکسالی و کم آبی برخوردار است و مسئولان نظام مردم را به رعایت مصرف آب توصیه می کنند و شعار ” آب سرمایه ملی است، آن را هدر ندهیم ” را تقریبا همه مردم به یاد دارند، اما مدیریت مصرف آب از سوی مردم به مدیریت مناسب مسئولان آب و فاضلاب در موضوع توزیع و بهره برداری آب نیاز دارد.

  برنامه های فرهنگی زیادی در راستای مدیریت مصرف آب در کشور تاکنون انجام شده است از جمله زنگ آب در مدارس، تهیه برشور و تبلیغات محیطی در این راستا و برگزاری جشنواره های متخلف در موضوع مصرف آب و در کنار این کارها تدوین و ابلاغ سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف از جمله مصرف آب از سوی مقام معظم رهبری نشان از اهمیت صرفه جویی دارد.

  اما مسئولان آبفا آنچنان که انتظار می رود در زمینه بهبود و توسعه و رفع نواقص شبکه توزیع آب حرکت نمی کنند که این مسئله دغدغه و گله مندی مردم را در برداشته است.

  از جمله این گله مندی ها کیفیت نامناسب آب در شهرستان محمودآباد و همچنین کم آبی و قطعی آب در برخی از ساعات روز و در ایام تعطیلات است.

  بر همین اساس و با تماس با دفتر سایت خبری آوای شمال از سوی شهروندی از منطقه سوراخ مازو که یکی از مناطق قدیمی محمودآباد محسوب می شود در جریان هدرفت آب شرب به دلیل شکستگی لوله در این منطقه قرار گرفتیم.

  حدود دو هفته از شکستن  لوله آب که در تصاویر انتهای گزارش به خوبی قابل رویت است، می گذرد که باعث هدر رفتن آب با فشار بسیار زیاد می شود.

  اما نکته قابل تأمل اینکه علیرغم گزارش ساکنین منطقه ذکر شده به اداره آب و فاضلاب شهری مبنی بر شکستگی لوله آب در منطقه سوراخ مازو، هیچ گونه اقدامی مبنی بر رفع مشکل تا لحظه تنظیم گزارش صورت نگرفته است.

  گفتنی است، این لوله آب از زیر پل رودخانه ای در سوراخ مازو، جنب بوستان شهید نیک بخش می گذرد که در تصاویر ذیل به خوبی قابل مشاهده است.

  حال با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و کارگزاران نظام مبنی بر صرفه جویی در مصرف آب به نظر می رسد مسئولان اداره آبفای شهری باید توجه بیشتری به ترمیم لوله های فرسوده آب و توسعه و تجهیز مناسب شبکه توزیع آب داشته باشند.

   

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱
  1. در پی درج گزارشی تحت عنوان “هدر رفت آب شرب محمودآباد در سایه بی توجهی مسئولان” در پایگاه خبری آوای شمال به استحضار می رساند:
   ۱- در پی وقوع شکستگی لوله آب در منطقه سوراخ مازو محمودآباد در روز پنج شنبه هیچ گونه تماس و یا گزارش مردمی در این زمینه به ثبت نرسید.
   ۲- همکاران شرکت آبفاشهری مازندران از طریق اطلاع رسانی سایت آوای شمال از این موضوع اطلاع یافتند که از این اقدام سایت مربوطه قدردانی می شود.
   ۳- پرسنل شرکت آبفا شهری به محض آگاهی از شکستگی لوله آب در منطقه مذکورنسبت به رفع شکستگی در این منطقه اقدام نمودند.

   بهمن آذرمنش
   روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفای شهری مازندران


  نظرات