آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ , Sunday 26 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83634
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد, ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  معاون امور پیشگیری بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه اعتیاد به هروئین در صدر مواد مخدر است، گفت: در ۳ ماه نخست امسال بیش از ۳۰۰ نفر از بانوان معتاد با مراجعه به مراکز بازپروری و ترک اعتیاد درمان شدند.

  درمان بیش از ۳۰۰ نفر از بانوان معتاد در مراکز بازپروری/ هروئین؛ در صدر جدول مصرف

  آوای شمال/مراجعه بانوان معتاد به مراکز بازپروری در ۳ ماه نخست امسال اظهار داشت: در این مدت زمانی ۱۸۵ نفر از بانوان معتاد به مراکز MTN یا متادون درمانی و ۱۹۳ نفر هم به کمپ‌های ترک اعتیاد مراجعه کردند. وی با بیان اینکه در متادون درمانی تعداد مراجعه هر فرد بسته به مرحله درمان او […]

  آوای شمال/مراجعه بانوان معتاد به مراکز بازپروری در ۳ ماه نخست امسال اظهار داشت: در این مدت زمانی ۱۸۵ نفر از بانوان معتاد به مراکز MTN یا متادون درمانی و ۱۹۳ نفر هم به کمپ‌های ترک اعتیاد مراجعه کردند.

  وی با بیان اینکه در متادون درمانی تعداد مراجعه هر فرد بسته به مرحله درمان او متفاوت است، افزود: در این مراکز بیماران برای دریافت خدماتی همچون درمان سرپایی و دریافت متادون و خدمات درمانی دیگر مراجعه می‌کنند.

  معاون امور پیشگیری بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: ممکن است یک فرد در روزهای ابتدایی ترک مواد مخدر بوده و به صورت روزانه برای دریافت متادون به مرکز MNT مراجعه کند به همین نسبت هرچه روند درمان فرد پیشرفت کند دفعات مراجعه وی کاسته خواهد شد.

  وی در ارتباط با کمپ‌های ترک اعتیاد بیان کرد: در کمپ‌های وابسته به بهزیستی افراد معتاد به صورت شبانه روزی اقامت داشته و تحت درمان هستند.

  ناجی در خصوص میزان گرایش و مصرف مواد مخدر در بیماران گفت: مصرف این افراد عموماً به صورت مصرف چندگاه بوده یعنی مصرف شیشه و هروئین و تریاک و الکل را تجربه کردند و اگر از آن‌ها درباره مصرف‌شان پرسیده شود از تمامی این موارد نام می‌برند.

  وی با تاکید بر اینکه بیشتر مصرف کنندگان به هروئین اعتیاد دارند، افزود: این الگو در بین زنان و مردان تفاوت چندانی نداشته اما اکثر مراجعانی که به مراکز بازپروری مراجعه می‌کنند به این ماده مخدر اعتیاد شدیدی داشتند.

  برچسب ها :

  نظرات