آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ , Friday 24 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83628
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد, ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران گفت: سازمان نظام پزشکی از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته و اُفت داشته است بنابراین برای اینکه به استقلال و خودکفایی برسد نیازمند آراء قوی و حضور همه جانبه آحاد پزشکی در انتخابات است.

  سازمان نظام پزشکی از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته است

  آوای شمال/با اشاره به این که جامعه پزشکی نیازمند یک نظام پزشکی با پشتوانه قوی و محکم است، اظهار داشت: این پشتوانه از طریق مشارکت حداکثری جامعه پزشکی در انتخابات نظام پزشکی حاصل می‌شود و با اختلالی که در روند برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیک حاصل شد بسیاری از پزشکان موفق به رای دادن نشدند. […]

  آوای شمال/با اشاره به این که جامعه پزشکی نیازمند یک نظام پزشکی با پشتوانه قوی و محکم است، اظهار داشت: این پشتوانه از طریق مشارکت حداکثری جامعه پزشکی در انتخابات نظام پزشکی حاصل می‌شود و با اختلالی که در روند برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیک حاصل شد بسیاری از پزشکان موفق به رای دادن نشدند.

  رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران افزود: سازمان نظام پزشکی از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته و اُفت داشته است بنابراین برای اینکه به استقلال و خودکفایی برسد نیازمند آراء قوی و حضور همه جانبه آحاد پزشکی در انتخابات است.

  وی با بیان اینکه قبل از برگزاری انتخابات متولیان امر عنوان کرده بودند که تمامی زیرساخت‌های لازم برای انتخابات الکترونیک فراهم است و حتی بصورت پایلوت آن را به مرحله آزمایش و اجرا گذاشتند، ادامه داد: لغو روند برگزاری انتخابات بصورت الکترونیک توهین به شعور جامعه پزشکی بود زیرا در جلسه ای که چند روز قبل از برگزاری انتخابات برگزار شده بود مسئولان وزارت بهداشت این اطمینان را دادند که هیچ مشکلی در روند برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیک وجود ندارد اما در عمل خلاف این موضوع ثابت شد.

  رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران تصریح کرد: وقتی از نظر امنیتی این اطمینان به جامعه پزشکی داده می‌شود که روند برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیک هیچ مشکلی ندارد و ساعتی پس از شروع انتخابات روند رای دهی به شیوه الکترونیک متوقف می شود به این معناست که عمدا از آن چه که موجود است نمی‌خواهند جامعه پزشکی استفاده کنند.

  سوادکوهی با گلایه از این که ناظر و اجرا کننده انتخابات نباید یکی باشد، اذعان کرد: جامعه پزشکی دل چرکین است و با عذرخواهی صرف نمی‌توان این دلخوری را برطرف کرد و در حالی این مشکل رخ داده است که ناظر انتخابات نظام پزشکی خود اجرا کننده آن هم بوده است در حالی که باید نظارت مردمی باشد یعنی نمایندگان مردم در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مسئولیت نظارت بر این انتخابات را بر عهده می گرفتند.

  وی گفت: این انتخابات باید ابطال شود تا همه آحاد جامعه پزشکی که بواسطه لغو روند رای دهی الکترونیک نتوانستند در آن شرکت کنند دوباره فرصت حضور در این انتخابات مهم را بیابند.

  رئیس انجمن مراقبت های ویژه ایران خاطرنشان کرد: اگر خواستار این هستیم که سازمان نظام پزشکی یک NGO باقی بماند و استقلال صنفی و پشتوانه خود را بواسطه آراء جامعه پزشکی حفظ کند باید انتخابات انجام شده باطل اعلام شود و ناظر و اجراکننده انتخابات هم کاملاً جدا از هم باشند.

  برچسب ها :

  نظرات