آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ , Friday 24 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83581
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال جاری ۱۳ مردادماه برگزار می‌شود.

  زمان برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۶ اعلام شد

  اوای شمال/براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، ثبت‌نام برای شرکت در آزمون‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۶ تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز پنج‌شنبه ۱۸ خردادماه ۹۶ پایان پذیرفت. وی افزود: براساس ضوابط، پذیرش در آزمون […]

  اوای شمال/براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، ثبت‌نام برای شرکت در آزمون‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۶ تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز پنج‌شنبه ۱۸ خردادماه ۹۶ پایان پذیرفت.

  وی افزود: براساس ضوابط، پذیرش در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۶، برای ۶۷ کد رشته امتحانی به شرح مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پذیرش در ۲۰ کد رشته امتحانی از ۶۷ کد رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۴۷ کد رشته امتحانی دیگر از ۶۷ کد رشته امتحانی تنها براساس سوابق تحصیلی انجام می‌شود.

  وی اظهار کرد: برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۶، تعداد ۹۱ هزار و ۶۹۹ داوطلب ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۹۸۳ نفر زن و ۵۴ هزار و ۷۱۶نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۴۰.۳۳ درصد ثبت‌نام کنندگان زن و ۵۹.۶۷ درصد مرد هستند.

  توکلی ادامه داد: برای شرکت در آزمون ۲۰ کد رشته امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است، تعداد ۸۱ هزار و ۸۷۲ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۳ هزار و ۴۵۸ نفر زن و ۴۸ هزار و ۴۱۴ نفر مرد هستند به عبارت دیگر ۴۰.۸۷ درصد زن و ۵۹.۱۳ درصد مرد هستند.

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: برای شرکت در پذیرش ۴۷ کد رشته امتحانی از ۶۷ کد رشته امتحانی که صرفا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می‌شود، ۹ هزار و ۸۲۷ داوطلب ثبت‌نام کرده اند که از این تعداد سه هزار و ۵۲۵ زن و ۶ هزار و ۳۰۲ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۲۵.۸۷ درصد زن و ۶۴.۱۳ درصد مرد هستند.

  سه شنبه، زمان توزیع کارت آزمون کاردانی به کارشناسی

  وی عنوان کرد:  در آزمون داوطلبان ۲۰ کد رشته امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است، در روز سه‌شنبه ۱۰مرداد ۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و لذا داوطلبان ذیربط ضرورت دارد از روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۹۶ تا ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۱۲ مرداد ۹۶ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به مشاهده و دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.

  توکلی افزود: براساس برنامه زمانی اعلام شده، آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۶ برای ۲۰ کد رشته امتحانی که پذیرش آنها براساس آزمون است و در روز جمعه ۱۳ مرداد ۹۶ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در هفته آخر شهریور ماه ۱۳۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

  وی ادامه داد: داوطلبانی که علاقه مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی نیز هستند، ضرورت دارد براساس اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی که به طریق مقتضی و در مهلت مشخص شده بر روی سایت مرکز آزمون دانشگاه مذکور قرار داده می‌شود با مراجعه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و براساس شرایط و ضوابط اعلام شده، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از کد رشته‌ امتحانی مربوط اقدام کنند.

  برچسب ها :

  نظرات