آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83565
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  گربه‌ای که در هجده سال گذشته شهردار شهر کوچک تالکیتنا در آلاسکا بود، مُرد.

  مرگ گربه‌ای که نزدیک به دو دهه شهردار بود!+ تصاویر

  اوای شمال/گربه‌ زردرنگی که به مدت ۲۰ سال شهردار افتخاری یک شهر در آلاسکا بود، مُرد! این گربه که «استابز» نام داشت، در سال ۱۹۹۸ به عنوان شهردار شهر کوچک تالکیتنا انتخاب شد و طرفداران زیادی داشت. استابز در دو سالگی به عنوان شهردار افتخاری تالکیتنا انتخاب شد و در بیست سالگی نیز در اتاقش در […]

  اوای شمال/گربه‌ زردرنگی که به مدت ۲۰ سال شهردار افتخاری یک شهر در آلاسکا بود، مُرد! این گربه که «استابز» نام داشت، در سال ۱۹۹۸ به عنوان شهردار شهر کوچک تالکیتنا انتخاب شد و طرفداران زیادی داشت.

  مرگ گربه‌ای که نزدیک به دو دهه شهردار بود!+ تصاویر

  درگذشت گربه‌ای که نزدیک به دو دهه شهردار بود!+ تصاویر

  استابز در دو سالگی به عنوان شهردار افتخاری تالکیتنا انتخاب شد و در بیست سالگی نیز در اتاقش در حالیکه برروی تخت دراز کشیده بود، مُرد. مالکان این گربه با انتشار خبر درگذشت او در شبکه‌های اجتماعی نوشتند: استابز بیست سال و ۳ ماه زندگی کرد و تا آخرین روزهای حیات خود در انجام وظایفی که بر عهده گرفته بود کوتاهی نکرد.

  تالکیتنا شهر کوچکی با جمعیت ۹۰۰ نفری است و در جریان یک کمپین اجتماعی و با موافقت تمام ساکنان شهر، استابز در سال ۱۹۹۸ به عنوان شهردار آن برگزیده شد. تالکیتنا هیچ شهردار انسانی ندارد و فقط استابز به عنوان شهردار افتخاری آن شناخته می‌شد.

  درگذشت گربه‌ای که نزدیک به دو دهه شهردار بود!+ تصاویر

  استابز یک بار در سال ۲۰۱۳ مورد حمله یک سگ قرار گرفت و دم خود را از دست داد. بار دیگر در سال ۲۰۱۵ به اشتباه خبری مبنی بر مرگ او در رسانه‌های محلی منتشر شد که بسیاری را نگران کرد. اما از اواخر ۲۰۱۶ بیشتر وقت خود را در خانه سپری می‌کرد و کمتر کسی او را در حال بازی و تردد مقابل خانه مشاهده می‌کرد.

  مالکان استابز اعلام کردند یکی از بچه گربه‌های او به نام «دنالی» که بیشترین شباهت را به لحاظ شخصیتی به او دارد، با نظر مردم شهر به عنوان جانشین او انتخاب می‌شود.

  درگذشت گربه‌ای که نزدیک به دو دهه شهردار بود!+ تصاویر

  درگذشت گربه‌ای که نزدیک به دو دهه شهردار بود!+ تصاویر

  برچسب ها :

  نظرات