آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 11 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83532
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  چرایی دریافت ورودی در طرح دریای ساحل دارایی محمودآباد/

  مسؤول طرح: هزینه با درآمد برابری نمی‌کند/دریافت ورودی به ما تحمیل شد

  مسؤول طرح دریای ساحل دارایی محمودآباد گفت: اگر مسئله ورودی نباشد قطعاً مسافران بیشتری برای استفاده از آلاچیق‎ها و مکان‌های تعبیه شده در ساحل می‌آیند و در نتیجه سود این کار به ما برمی‌گردد ولی چه کنیم که به ما تحمیل کردند.

  آوای شمال/ به دنبال چاپ عکسی در فضای مجازی در هفته‌های گذشته مبنی بر اخذ پول از مردمی که برای استفاده از ساحل دارایی محمودآباد می‌روند بر آن شدم که با تحقیق میدانی و کنکاش ماجرای این مسئله برای مردم مشخص شود.

  در ابتدا خودم با خودروی شخصی به مکان مورد نظر با خانواده رفتم که پارکبان مستقر در آنجا طلب ورودی ۵ هزار تومانی کرد که با رایزنی این شخص را از گرفتن پول ورودی منصرف کردم و به داخل طرح دریای احداث شده رفتم.

  یاسر بیشه‌کلایی مسؤول طرح دریای ساحل دارایی محمودآباد دل پرخونی از این قضیه داشت و با یک بلند‌گوی دستی دائم بر کار ناجیان و سایرین نظارت داشت گفت که اگر مسئله ورودی نباشد قطعاً مسافران بیشتری برای استفاده از آلاچیق‎ها و مکان‌های تعبیه شده در ساحل می‌آیند و در نتیجه سود این کار به ما برمی‌گردد ولی چه کنیم که به ما تحمیل کردند.

  از بیشه‌کلایی بیشتر توضیح خواستم که واقعاً داستان این کار چیست که حتی شهروندان محمودآبادی هم باید ورودی برای استفاده از ساحل بپردازند که وی خاطرنشان کرد: من این مکان را از شهرداری برای ایجاد طرح سالم‌سازی دریا اجاره کردم و در قراردادنامه آمده که باید از هر خودرویی که به این مکان می‌آید مبلغ مصوبی که به من دادند یعنی ۵ هزار تومان بگیریم.

  وی تصریح کرد: در این محدوده ساحل دارایی چندین دکه و کافی‌شاپ و آلاچیق در حال خدمت‌رسانی و کاسبی هستند و علاوه بر اینها موتور چهارچرخ هم در ساحل به فعالیت خود ادامه می‌دهند و جت‌اسکی و قایق موتوری هم به مسافربری گردشگران ساحلی می‌پردازند ولی مسؤولان شهرستان اعم از نیروی انتظامی، فرمانداری، شهرداری و اداره ورزش و جوانان با من مسؤول کار دارند و من باید جوابگوی آنها باشم.

  بیشه‌کلایی درباره چرایی دریافت ورودی گفت: در این محدوده طرح هر ماه باید ۳۸ میلیون ریال حقوق برای دو نفر واریز کنم و علاوه بر اینها باید حقوق سه نفر از ناجیان غریق که حدود ۵ میلیون تومان و دو نفر پارکبان و نگهبان را هم بپردازم که با هزینه آب و برق سرویس‌های بهداشتی چقدر درآمد دارم که حقوق و حق‌الزحمه کار من دربیاید؟

  وی ادامه داد: باتوجه به اینکه در این ساحل ما علاوه بر ساعت موظفی حضور ناجی غریق که تا ساعت هشت غروب است ما تا پاسی از شب با ناجی در ساحل حضور داریم و در این مکان ما اصلاً غرقی نداریم و این مایه خوشبختی و رضایت ماست که سبب حضور بیشتر مسافران و مردم شهرهای همجوار با توجه به شناختی که از اینجا دارند در ساحل دارایی می‌شود.

  بیشه‌کلایی افزود:سایر افرادی که در این محدوده در حال کاسبی هستند در پرداخت هزینه‌های جاری طرح دریای دارایی کمکی نمی‌کنند و این بار مضاعفی را بر دوش من گذاشته و مسؤولان شهرستان با توجه به سرازیر شدن انبوه مردمی که از جای جای ایران برای استفاده از دریا به محمودآباد می‌آیند باید کمک بیشتری در این قضیه کنند تا باعث جلب بیشتر رضایت مسافران شود و بار اضافی را از دوش من بردارند.

  با توجه به حضور در منطقه طرح شاهد کار چندین جت‌اسکی، قایق موتوری و موتورهای چهارچرخ در ساحل بودیم که تنها خواسته مجری طرح از آنها که از این مکان به کاسبی می‌پردازند این است که در مواقع بحرانی و هنگامی که فردی در حال غرق شدن هست به کمک آن شتافته و کمک حال ناجیان باشند که در واقع با توجه به پولی که از این مکان درمی‌آورند فکر نکنم که خواسته زیادی باشد.

  درباره این موضوع و تحقیق از گفته‌های مجری طرح با فرماندار محمودآباد گفت‌وگو کردیم.

  یحیی یوسف‌پور نیز این قضیه را تأیید کرده که مسؤول طرح دریای ساحل دارایی محمودآباد به‌عنوان مجری طرح باید تمامی هزینه‌ها را بپردازد و خدمات به مسافران و گردشگران حاضر در ساحل باشد.

  حال سؤال خبرنگار فارس از شهردار محمودآباد این است که در مرکز شهر محمودآباد با احداث یک سازه نیمه‌کاره این مکان را به اجاره به شخص واگذار کردید تا به مردم خدمات بدهد آیا تأمین امنیت این مکان برای مسافران که از وظیفه ذاتی نیروی انتظامی هست، نمی‌شد با رایزنی با فرماندهی انتظامی شهرستان و یک تعامل چند جانبه با فرمانداری و سایر دستگاه‌های مرتبط این بار مالی را از دوش مجری طرح برداشته و مردم با کمترین هزینه از ساحل زیبای خدادادی استفاده کنند.

  حال با توجه به تمامی شواهد و هزینه‌های جاری مجری طرح راهی جزء گرفتن پول ورودی از مردم استفاده کننده نمی‌ماند که به گفته مجری به نگهبانان و پارکبان مستقر گفته شده که از پلاک‌های شهرهای همجوار نیم‌بهاء بگیرند و از مردم محمودآباد هم پول نگیرند که واقعاً برایش مشکل ایجاد می‌کند که امید است با دلسوزی و تعامل چندجانبه از هزینه این کار کاسته تا مردم با خیال راحت از دریا استفاده کنند.

  برچسب ها :

  نظرات