آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83500
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > فرهنگی
 •   

  پرواز های حج از ۹ مرداد ماه آغاز می شود / صدور بیش از ۲۰ هزار ویزای حج برای زائران ایرانی

  رئیس سازمان حج و زیارت گفت:بیش از 20 هزار ویزای حج برای زائران ایرانی صادر شده و پرواز های حجاج از 9 مرداد آغاز می شود.

  آوای شمال/ حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت صبح امروز در خصوص آخرین وضعیت حج تمتع سال جاری گفت: بر اساس سیاست کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در خصوص حج ، سازمان حج و زیارت مکلف به فراهم آوردن مقدمات و اجرای برنامه های تشرف زائران ایرانی به حج شده است و طبق توافقاتی که با طرف سعودی داشته ایم یکی از دغذغه های مهم موضوع ویزای حجاج بود که خوشبختانه علی رغم اینکه امسال برای اولین بار صدور ویزای زائران در داخل کشور انجام می گیرد تا امروز بیش از ۲۰ هزار ویزا برای حجاج دریافت شده و صدور ویزا همچنان ادامه دارد.

  وی در خصوص اسکان زائران خانه خدا افزود: تیم مسکن حج سازمان حج و زیارت روز پنجشنبه عازم عربستان شدند و هم اکنون در آن کشور مستقر هستند . همچنین اولین گروه از مدیران هتل های حج، روز سوم مرداد ماه عازم عربستان خواهند شد تا هتل ها را برای پذیرایی از زائران ایرانی آماده و تجهیز کنند.

  رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: اولین پرواز حج روز نهم مرداد ماه انجام خواهد شد،پروازهای مدینه قبل تا ۳۰ مرداد ادامه خواهد داشت و پروازهای مدینه بعد از ۱۴ مرداد آغاز و تا سوم شهریور ادامه خواهد داشت.

  حضور هیئت ۱۰ نفره کنسولی وزارت خارجه در موسم حج

  محمدی در خصوص صدور ویزای هیئت ۱۰ نفره کنسولی وزارت خارجه در حج گفت: یکی از دغدغه های جمهوری اسلامی ایران این بود که مجموعه امور کنسولی ما در طول سفر حج فعال باشد بنابر این در توافقنامه حج نیز آمده که در موسم حج عربستان شرایط را برای حضور یک هیئت ۱۰ نفره فراهم کند.

  محمدی افزود: با توجه به تاخیر در صدور ویزای هیئت کنسولی، با وزیر حج عربستان مذاکره ای داشتم و ایشان تاکید کردند که در روزهای آتی به سرعت این مشکل را رفع خواهند کرد تا هیئت کنسولی جمهوری اسلامی ایران ویزای خود را دریافت کنند و در قالب رسمی بتوانند خدماتی را به زائران ایرانی ارائه بدهند اما ویزای عوامل ستادی و مدیران و عوامل کاروان ها و مجموعه ها به سهولت دریافت می شود.

  معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: از آنجایی که اعزام به حج سیاست کلی نظام است، برنامه ها طبق تکلیفی که به عهده سازمان حج و زیارت گذاشته شده، بدون مشکل دنبال می شود و زائران قطعا به حج اعزام خواهند شد.

  برچسب ها :

  نظرات