آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83463
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  دولت‌ها در روابط خود با دیگر کشورها اقتدار نظام و مردم را حفظ کنند

  آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه مسئولان موظف هستند آبروی ملت را همواره حفظ کنند، گفت: دولت‌ها باید در روابط خود با دیگر کشورها و بستن قراردادها، همواره اقتدار، صلابت و شخصیت دولت، نظام و مردم را حفظ کنند.

  آوای شمال/ جمعی از مردم و مسئولان شهرستان آمل با حضور در شهرستان دماوند با آیت‌الله جوادی آملی دیدار کردند.

  وی در این دیدار با اشاره به ایام شهادت امام صادق(ع) اظهار کرد: رئیس مذهب ما، این نکته را به ما آموخت که گرچه خداوند انسان را آزاد و دارای اختیار آفرید اما درباره آبرو و حیثیت افراد فرمود، آبروی انسان «حق‌ الله» است و «مال» وی نیست؛ یعنی آبروی مومن مال خدا و مومن تنها امین این امانت است و در مساله آبرو ما امین‌الله هستیم.

  این مفسر قرآن کریم آبروی جامعه و ملت و مملکت را نیز همین گونه دانست و با عنوان اینکه مسئولان موظف هستند آبروی ملت را همواره حفظ کنند، افزود: دولت‌ها باید در روابط خود با دیگر کشورها و بستن قراردادها، همواره اقتدار، صلابت و شخصیت دولت، نظام و مردم را حفظ کنند.

  جوادی آملی با بیان اینکه امام صادق(ع) قانون اساسی دین اسلام و تشیع را تبیین کردند، یادآور شد: این اصول اربع ما، ۴۰۰ اصل است که امام صادق(ع) به شاگردان خود آموزش داد و حضرت با این ۴۰۰ اصل، منابعِ مبانیِ مواد حقوقی و غیرحقوقی مورد نیاز جامعه را تبیین کرد که سرمایه با ارزش و حقیقی ما شیعیان است.

  وی ادامه داد: آن هم در آن شرایطی که حضرت آنچنان در تنگنا و فشار حاکمیت طاغوت بودند و فرمودند ای کاش دستگاه طاغوت به من اجازه می‌داد در طائف یک مدرسه علمیه می‌ساختم، خودم در آنجا سکونت می‌کردم و به آموزش معارف دین به طلاب می‌پرداختم.

  این مرجع دینی با عنوان اینکه تنها علاقه به قرآن و عترت، این کشور را حفظ کرده است، ادامه داد: این مساله به کشور عزت و شرف بخشیده و این راهی است که امام صادق(ع) به ما آموخت، این کشور با این تفکر توانست توفیقات زیادی کسب کند و این راه ادامه دارد.

  جوادی آملی با تاکید بر اینکه ما بیش از هر چیز در شرایط کنونی به وحدت میان مسئولان و مردم نیازمندیم، تصریح کرد: نباید قلم، نوشته‌ها و گفتار و رفتار ما باعث ایجاد اختلاف و تفرقه شود، ائمه می‌فرمایند سخنان ما مانند آن ملات نرمی است که سنگ‌های سخت را به روی هم مستحکم و مستقر می‌کند و مانع فروپاشی آنها می‌شود، ما با تمسک به آموزه‌های ائمه باید در مسیر وحدت گام برداریم.

  این مفسر قرآن کریم در پایان خاطرنشان کرد: اگر خداوند در کنار «قلم» به «قمر» سوگند یاد کرد یعنی قلم ما نیز باید مانند قمر نورانی باشد و جامعه را نورانی کند.

  برچسب ها :

  نظرات