آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 11 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83405
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه برخی از دستگاه‌ها در کشور مرخصی 9 ماهه زایمان را برای زنان در نظر نمی‌گیرند،‌گفت: پیگیر رفع موانع اجرایی و بودجه‌ای این مسئله بوده و منتظر نظر سازمان برنامه و بودجه جهت رفع این مشکل هستیم.

  سرانجام بیمه زنان خانه‌دار از زبان ملاوردی

  شهیندخت ملاوردی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان جمعیت هلال‌احمر و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، اظهار داشت: هلال‌احمر ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه توانمندسازی زنان داشته و از همه گروه‌های داوطلب زنان می‌توانند نقش‌های مؤثری در موضوعاتی همچون مدیریت بحران داشته باشند. همچنین تسکین آلام بشری و انجام فعالیت‌های بشردوستان از دیگر […]

  شهیندخت ملاوردی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان جمعیت هلال‌احمر و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، اظهار داشت: هلال‌احمر ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه توانمندسازی زنان داشته و از همه گروه‌های داوطلب زنان می‌توانند نقش‌های مؤثری در موضوعاتی همچون مدیریت بحران داشته باشند. همچنین تسکین آلام بشری و انجام فعالیت‌های بشردوستان از دیگر ظرفیت‌هایی بوده که می‌توان در حوزه زنان به آن توجه کرد.

  معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ۱۹ تا ۲۰ میلیون زن خانه‌دار در کشور داریم،‌گفت: کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی زنان در دستور کار معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری قرار گرفته و اقدامات زیادی در این راستا انجام گرفته است.

  ملاوردی گفت: در مور ارزش‌گذاری کار خانگی زنان در حساب‌های ملی و آثار آن پژوهش‌هایی انجام شده که ان‌شاءالله نتایج آن به زودی منتشر خواهد شد و در ارتباط با بیمه زنان خانه‌دار نیز باید اعلام کرد که علیرغم پیگیری‌ها تا کنون به آنچه مدنظر بوده نرسیده‌ایم.

  وی اضافه کرد: در ارتباط با بیمه پایه اجتماعی برای زنان هنوز در کمیسیون اجتماعی دولت مباحث مطرح بوده و راه‌های طولانی را طی کرده است، البته زنان می‌توانند اکنون بیمه خویش‌فرما برای خود در نظر گیرند و تنها با پرداخت ماهیانه حدود ۱۸۰ هزار تومان بعد از ۱۰ تا ۱۵ سال از مستمری بهره‌مند شوند.

  معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه متأسفانه در کشور ما خانه‌داری هنوز شغل محسوب نمی‌شود،‌گفت: موضوع زنان سرپرست خانواده و زنان بهبودیافته مورد توجه معاونت قرار گرفته و اقدامات زیادی در این راستا صورت گرفته است.

  وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه پیگیری‌های شما در معاونت زنان و خانواده ریاست‌جمهوری برای مرخصی زایمان زنان به چه صورت بوده است،‌گفت: در زمینه مرخصی ۶ و ۹ ماهه روند فرسایشی در این زمینه طی شده که برخی از دستگاه‌ها در این زمینه تنها به مرخصی ۶ ماهه اکتفا کرده و مدت ۹ ماه را در نظر نمی‌گیرند.

  ملاوردی گفت:‌اکنون این موضوع به دیوان عدالت اداری رسیده و جلساتی نیز برای رفع موانع اجرایی و بودجه‌ای برگزار شده است.

  معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تصریح کرد: اکنون منتظر نظر سازمان برنامه و بودجه هستیم و راه‌هایی را نیز به عنوان جایگزین اعلام کرده‌ایم همچنین جلساتی برای رفع موانع اجرایی و بودجه‌ای در نظر گرفتن مرخصی ۹ ماهه زنان تحت عنوان مرخصی زایمان جلساتی با امور استخدامی،‌تأمین اجتماعی، برنامه و بودجه برگزار کرده‌ایم.

  برچسب ها :

  نظرات