آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 11 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83396
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۳
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: همکاری نکردن با تیم ملی زشت‌ترین رفتاری است که یک تیم می‌تواند انجام دهد.

  حسن‌زاده: استقلال ۸ نامه فدراسیون راجواب نداد

  اسماعیل حسن‌زاده در مورد محرومیت سه بازیکن استقلال از حضور در هفته اول لیگ برتر گفت: باید ببینیم باشگاه چه دفاعیات و استدلالات دارد. اینکه آنها به روزهای فیفا استناد می‌کنند یا دلایل موجه دیگری دارند همه چیز را به روز رسیدگی این پرونده موکول می‌کنیم. به هر حال باشگاه مانع حضور بازیکنان در تیم […]

  اسماعیل حسن‌زاده در مورد محرومیت سه بازیکن استقلال از حضور در هفته اول لیگ برتر گفت: باید ببینیم باشگاه چه دفاعیات و استدلالات دارد. اینکه آنها به روزهای فیفا استناد می‌کنند یا دلایل موجه دیگری دارند همه چیز را به روز رسیدگی این پرونده موکول می‌کنیم. به هر حال باشگاه مانع حضور بازیکنان در تیم ملی شده و بازیکنان به تمرینات تیم ملی نرفته‌اند. شاید سؤال مهم این باشد که آیا این برخورد آنقدر غیرقانونی بوده که دستور موقت برای بازیکنان صادر شود باید بگویم بله. زیرا تمرد یا تحریم تیم ملی شایسته هیچ بازیکنی نیست. باید ببینیم باشگاه چه دفاعیاتی از خود ارائه می‌کند.

  وی افزود: مقامات تیم ملی و فدراسیون فوتبال از این بازیکنان شکایت کردند و به همین دلیل ما دستور موقت برای بازیکنان استقلال صادر کردیم زیرا ممکن بود در غیر این صورت مشکل بزرگتری برای استقلال پیش می‌آمد و در صورتی که استقلال مقابل اولین حریفش در لیگ به پیروزی می‌رسید طبق ماده ۷۳ که صراحتا می‌گوید اگر بازیکنی متمرد در تیم ملی در باشگاهی حضور داشته باشند ممکن بود نتیجه بازی سه بر صفر به سود حریف استقلال شود. دستور موقت به خاطر این صادر شد که به تیم ملی دهن کجی شده است.

  رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: ۸ نامه رسمی دپارتمان جوانان به باشگاه استقلال بدون پاسخ مانده است. اگر استقلال به این نامه‌ها پاسخ مثبت یا منفی می‌داد شرایط بهتر بود.

  وی در مورد اینکه امکان دارد محرومیت این سه بازیکن لغو شود، گفت: دستور موقت در مورد این سه بازیکن زمان بی‌اثر خواهد بود که مقامات از شکایت خود صرف‌نظر کنند وگرنه این دستور همچنان مؤثر است و تا روز دفاعیه هر تعداد بازی برگزار شود آنها اجازه ورود در این مسابقات را ندارند.

  حسن‌زاده در مورد اینکه سرپرست تیم امید، دپارتمان جوانان و رئیس سازمان تیم‌های ملی از باشگاه استقلال شکایت کرده،‌ گفت: این شکایت با امضای دبیرکل به ما ارجاع شده و ما به آن رسیدگی می‌کنیم. ۲-۳ هفته قبل هم وقتی صحبت غیبت بازیکنان در اردوی تیم ملی مطرح شد من گفتم زمانی که شکایتی از سوی مقامات مطرح شود به آن ورود می‌کنیم.

  وی در مورد اینکه نمی‌شد این مسئله با ریش‌سفیدی حل می‌شد، گفت: استقلال در گذشته نورافکن را در اختیار تیم ملی قرار داد آن هم در حالی که خودش به این بازیکن نیاز داشته و ما از این باشگاه تشکر کرده‌ایم. با این حال کاش استقلال به مکاتبات رسمی فدراسیون پاسخ مثبت یا منفی می‌داد. اما اینکه فدراسیون چرا از باشگاه تراکتورسازی یا باشگاه دیگر شکایت نکرده را باید خود مسئولان پاسخ دهند شاید تراکتورسازی توضیحاتی داده است که آنها را قانع کرده. استقلال هم قرار شد فقط سیدمجید حسینی را به تیم امید بدهد. به تکرار هم برای بازیکنان استقلال خریداری و کنسل شد. ۱۸ میلیون تومان پول بلیت به این بازیکنان داده شد اما در نهایت استقلال که قرار بود ۳ بازیکن به تیم امید بدهد و سپس این تعداد به یک بازیکن رسید هم با تیم ملی همکاری نکرد. ۸ نامه هم بی‌پاسخ باقی ماند. به ادعای مقامات تیم ملی در ۴۸ ساعت منتظر حضور بازیکنان ملی‌پوش استقلال بودند. حتی فایل صوتی هم وجود دارد که اساسا می‌خواستند با تیم ملی همکاری نکنند.

  حسن‌زاده تصریح کرد: ما برای بازیکنان استقلال دستور موقت داده‌ایم و جلوی فعالیت این بازیکنان را موقتا گرفته‌ایم تا باشگاه دفاعیاتش را ادامه دهد. عدم همکاری با تیم ملی زشت‌ترین کاری است که یک تیم می‌تواند انجام دهد.

  برچسب ها :

  نظرات