آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83339
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  پالایشگاه‌های نفت عربستان در استان ینبع در غرب این کشور هدف اصابت یک فروند موشک بالستیک دوربرد ارتش یمن قرار گرفت.

  ارتش یمن با یک موشک بالستیک پالایشگاه‌های نفت عربستان را در هم کوبید

  یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شب گذشته با یک فروند موشک بالستیک دوربرد برکان (۲-H) (آتشفشان ۲-H) پالایشگاه‌های نفت عربستان در استان ینبع در غرب این کشور را در هم کوبید. در همین راستا یک منبع نظامی به المسیره نت گفت که این پالایشگاه‌های نفت در سواحل دریای سرخ واقع شده و با نزدیک‌ترین […]

  یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شب گذشته با یک فروند موشک بالستیک دوربرد برکان (۲-H) (آتشفشان ۲-H) پالایشگاه‌های نفت عربستان در استان ینبع در غرب این کشور را در هم کوبید.

  در همین راستا یک منبع نظامی به المسیره نت گفت که این پالایشگاه‌های نفت در سواحل دریای سرخ واقع شده و با نزدیک‌ترین منطقه مرزی با یمن بیش از یک‌هزار کیلومتر فاصله دارد.

  وی تأکید کرد که این موشک به‌دقت به هدف مورد نظر اصابت کرده است.

  این در حالی است که تاکنون جزئیاتی از میزان خسارات احتمالی واردشده به این پالایشگاه‌ها اعلام نشده است.

  پالایشگاه‌های نفت در استان ینبع دومین منطقه نفتی در عربستان به شمار می‌رود و رژیم سعودی سه مجتمع نفتی در ینبع دارد که عبارتند از پالایشگاه ینبع سامر، پالایشگاه ینبع یاسرف و پالایشگاه ینبع ینبع.

  انتظار می‌رود که یگان موشکی ارتش یمن، ویژگی‌های موشک آتشفشان (۲-H) را به‌زودی اعلام کند.

  یگان موشکی ارتش یمن با وجود تجاوز و محاصره تحمیلی علیه یمن امکانات خود را توسعه داد و از فوریه گذشته تاکنون سه بار ریاض پایتخت سعودی هدف حملات موشکی ارتش یمن قرار گرفته است.

  در ماه فوریه گذشته ارتش یمن یک موشک بالستیک از نوع برکان ۲ (آتشفشان ۲) به یک پایگاه نظامی سعودی در غرب ریاض شلیک کرد.

  هجدهم مارس گذشته نیز پایگاه هوایی ملک سلمان در ریاض با موشک برکان ۲ هدف قرار گرفت.

  نوزدهم ماه مه گذشته همزمان با فراهم کردن مقدمات برای پذیرایی از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان، یگان موشکی ارتش یمن، با یک موشک برکان ۲ ریاض را هدف قرار داد.

  عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به تجاوز ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی و جنایت این ائتلاف علیه ملت یمن صورت می‌گیرد.

  دولت سعودی در قالب ائتلاف خود از سه سال پیش جنگ همه‌جانبه علیه یمن را به راه انداخت که تاکنون به کشته شدن بیش از هشت هزار نفر و زخمی شدن هزاران یمنی دیگر، انهدام ساختار زیربنایی این کشور، آوارگی میلیونها نفر و شیوع بیماری‌های واگیردار و قحطی در این کشور منجر شده است.

  برچسب ها :

  نظرات