آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ , Monday 20 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83335
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه آسمان غالب نقاط کشور در روزهای آتی آفتابی و گرم خواهد بود، گفت: موج جدید افزایش دما از روز چهارشنبه تا دوشنبه هفته آتی پدید خواهد آمد.

  موج جدید گرما در راه است

  درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد:  طی سه روز آینده غالب نقاط کشور آسمان صاف و آفتابی همراه با ماندگاری هوای گرم خواهند داشت. وی ادامه داد: طی ۷۲ ساعت آینده نوار شرقی کشور با وزش باد شدید ناشی از طوفانهای ۱۲۰ روزه مواجه خواهد شد و منطقه زابل در برخی ساعات […]

  درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد:  طی سه روز آینده غالب نقاط کشور آسمان صاف و آفتابی همراه با ماندگاری هوای گرم خواهند داشت.

  وی ادامه داد: طی ۷۲ ساعت آینده نوار شرقی کشور با وزش باد شدید ناشی از طوفانهای ۱۲۰ روزه مواجه خواهد شد و منطقه زابل در برخی ساعات با پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی مواجه خواهد شد.

  این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به گذر موج بارشی خفیف از مناطق شمالی کشور تصریح کرد: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه موج بارشی خفیفی از نوار شمالی کشور عبور خواهد کرد که برخی از نقاط شمال غرب کشور، ارتفاعات البرز مرکزی و غرب مازندران با بارش پراکنده باران و وزش باد موقتی مواجه خواهند شد.

  به گفته نقشینه، طی ساعات بعد از ظهر روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برخی از مناطق غرب و جنوب غرب کشور با افزایش سرعت باد و گرد و خاک مواجه خواهند شد.

  وی به وزش باد و پدیده گرد و غبار در کشور اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود که استان خوزستان و اهواز روز سه‌شنبه با پدیده گرد و غبار مواجه شود.

  این کارشناس سازمان هواشناسی کشور از افزایش دمای اکثر نقاط کشور از روز چهارشنبه تا اواسط هفته آینده خبر داد و گفت: به غیر از هرمزگان و بوشهر، سایر نقاط کشور بین سه تا پنج درجه گرم‌تر خواهند شد.

  نقشینه، اهواز با ۵۰ درجه بالای صفر را گرم‌ترین و شهرکرد با ۹ درجه بالای صفر را خنکک‌ترین نقاط کشور دانست و اظهار کرد: امروز دمای هوای تهران در گرم‌ترین لحظات به ۳۶ درجه بالای صفر رسید که شاهد تداوم و افزایش نسبی دمای هوا خواهیم بود.

  برچسب ها :

  نظرات