آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ , Wednesday 11 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83315
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران گفت: دریای استان از بامداد امشب مواج پیش‌بینی می‌شود و تا روز چهارشنبه شنا در دریا ممنوع اعلام شده است.

  مواج شدن دریای مازندران از بامداد امشب/ شنا تا روز چهارشنبه ممنوع است

  براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی دریایی از نیمه‌ شب امشب یکم مرداد ۹۶ با شمالی شدن جهت جریان هوا و وزش بادهای شدید شمالی در فراساحل و وزش بادهای نسبتاً شدید غربی در مناطق نزدیک ساحل و سواحل شاهد مواج شدن تدریجی دریا خواهیم بود. وی بیان کرد: شدت وزش […]

  براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی دریایی از نیمه‌ شب امشب یکم مرداد ۹۶ با شمالی شدن جهت جریان هوا و وزش بادهای شدید شمالی در فراساحل و وزش بادهای نسبتاً شدید غربی در مناطق نزدیک ساحل و سواحل شاهد مواج شدن تدریجی دریا خواهیم بود.

  وی بیان کرد: شدت وزش باد در فراساحل تا ۲۰ متر بر ثانیه و در مناطق نزدیک به ساحل و سواحل تا ۱۵ متر بر ثانیه می‌رسد.

  رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران ادامه داد: بیشینه ارتفاع موج در فراساحل تا ۲٫۵ در نزدیک به ساحل تا دو و در مناطق ساحلی تا ۱٫۵ متر پیش‌بینی می‌شود.

  این مسؤول با بیان اینکه این سامانه تا صبح چهارشنبه همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: به گردشگران و علاقه‌مندان به شنا توصیه می‌شود از شنا در دریای مازندران پرهیز کنند.

  سلطانی یادآور شد: ناجیان غریق، مدیران طرح‌های دریا، هیأت نجات غریق، جمعیت هلال‌احمر، دریابانی، فرمانداران شهرستان‌های ساحلی و تمامی فعالان گردشگری برای مواجهه با این سامانه آمادگی داشته باشند.

  وی در پایان گفت: با توجه به شدت سامانه سایر فعالان دریا از قبیل شیلات بنادر و دریانوردی کشتیرانی و حمل و نقل دریایی نسبت به فعالیت در دریا هوشیار باشند.

   

  برچسب ها :

  نظرات