آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83312
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کلاردشت، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 34 هزار مترمربع از اراضی منابع طبیعی این شهرستان آزادسازی شد.

  آزادسازی ۳۴ هزار مترمربع از اراضی منابع طبیعی کلاردشت

  وحید مشایخ‌پول بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ارزش اراضی آزادسازی شده حدود ۳۴ میلیارد ریال است، اظهار کرد: این اراضی با حکم قضایی و دراجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ صورت گرفت. وی افزود: از این سطح حدود ۳۰ هزار مترمربع در اجرای چهار دستور محاکم قضایی و حدود ۴ […]

  وحید مشایخ‌پول بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ارزش اراضی آزادسازی شده حدود ۳۴ میلیارد ریال است، اظهار کرد: این اراضی با حکم قضایی و دراجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ صورت گرفت.

  وی افزود: از این سطح حدود ۳۰ هزار مترمربع در اجرای چهار دستور محاکم قضایی و حدود ۴ هزار و ۱۳۶ مترمربع در چهار فقره و در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ انجام شد.

  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کلاردشت تصریح کرد: مأموران منابع طبیعی به محض مشاهده هرگونه تصرف غیرقانونی به اراضی ملی آن را آزاد کرده و به وضعیت سابق در خواهند آورد.

  این مسؤول با بیان اینکه در آزادسازی اراضی ملی دو سازه ۱۰۰ و ۴۰ متری نیز تخریب شد، ادامه داد: مطالعه پروژه آبخیزداری در سطح ۱۶۱ هزار هکتار از منطقه «ونداربن» آغاز شد و این مطالعه به منظور اجرای پروژه آبخیزداری و کنترل سیلاب با ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار صورت گرفت.

  مشایخ‌پول اجرای این پروژه را در کاهش و جلوگیری از سیلاب مهم ارزیابی کرد و افزود: بعد از سیل سال ۹۰ در کلاردشت مطالعه بر روی این منطقه انجام شده است.

  وی  از اجرای پروژه آبخیزداری در مرتع «گورت» روستای مِجِل و نیز روستای «کردیچال» خبر داد و گفت: در این پروژه ۲ هزار و ۶۰۰ مترمکعب عملیات آبخیزداری به صورت ملاتی برای کنترل سیل انجام شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات