آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8329
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۷
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  کلاهبردار میلیاردی لو رفت

  آوای شمال/ ولی‌الله گنجیان‌مقدم در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: بنابر اعلام خبری از منابع اطلاعاتی مبنی براینکه افرادی با اسامی و مدارک جعلی اقدام به جعل سند برای املاک با ارزش میلیاردی در شهرستان‌های تهران و نوشهر می‌کنند، موضوع به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی آمل قرار گرفت.   با […]

  آوای شمال/ ولی‌الله گنجیان‌مقدم در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: بنابر اعلام خبری از منابع اطلاعاتی مبنی براینکه افرادی با اسامی و مدارک جعلی اقدام به جعل سند برای املاک با ارزش میلیاردی در شهرستان‌های تهران و نوشهر می‌کنند، موضوع به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی آمل قرار گرفت.

   

  با بررسی‌های انجام شده مشخص شد این افراد پس از تهیه اسناد جعلی با تشریفات قانونی لازم در دفاتر اسناد رسمی، املاک را با وکالت‌نامه رسمی به فروش می‌رسانند.

   

  گنجیان اظهار کرد: با هماهنگی‌های لازم و اقدامات تخصصی جاعل و کلاهبردار حرفه‌ای به نام «محمدعلی ـ ح» ۴۴ ساله اهل و ساکن یکی از شهرستان‌های همجوار آمل، شناسایی و در یک اقدام غافل‌گیرانه دستگیر شد.

   

  گنجیان خاطرنشان کرد: متهم که دارای ۱۰ فقره سابقه کیفری در جرایم متعدد از جمله جعل و کلاهبرداری نیز بوده در بازجویی‌ها با اعتراف به جعل اسناد رسمی و کلاهبرداری‌های میلیاردی اظهار کرده که با شناسایی املاک باارزش از طریق آگهی روزنامه‌ها و یا مراجعه به دفاتر مشاور املاک، اقدام به جعل مدارک شناسایی صاحبان این املاک می‌کرد.

   

  فرمانده انتظامی آمل تصریح کرد: متهم که تاکنون چندین قطعه زمین و املاک واقع در تهران که دارای ارزشی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال بوده را با استفاده از اسناد جعلی به فروش رسانده است، قصد داشت با روش جعل اسناد یک قطعه زمین در شهرستان نوشهر که ارزش آن نیز بیش از ۳۰ میلیارد ریال بوده را به فروش برساند که توسط ماموران شناسایی و دستگیر شد.

   

  گنجیان گفت: با دستگیری این کلاهبردار حرفه‌ای ۱۵۰ برگ اسناد رسمی جعلی که به نحو بسیار ماهرانه‌ای جعل شدند، کشف شده و متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و با قرار مناسب روانه زندان شد.

   

  فرمانده انتظامی شهرستان آمل در پایان از شهروندان خواست تا برای جلوگیری از سوء‌استفاده افراد سودجو و فرصت‌طلب از در اختیار گذاشتن اسناد و مدارک معتبر خود به افراد ناشناس برای انجام امور اداری خودداری کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات