آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ , Sunday 26 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 83263
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رفع تصرف ۸۷ هزار متر مربع از اراضی ملی در سراوان/ تصرف ۳۰۰ هکتار از اراضی ملی با حفر چاه غیر مجاز در مک سوخته

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سراوان با بیان اینکه حفر چاه در در دشت مک سوخته سراوان عامل اصلی تصرف است، اظهار داشت: حفر هر حلقه چاه بالغ بر 10 هزار هکتار از اراضی را تصرف کرده است.

  آوای شمال/ به نقل از شستون ، محمد رفیع دهقان رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سراوان با بیان اینکه ۳۰ حلقه چاه به صورت غیر مجاز در دشت مک سوخته سراوان حفر شده است و عامل اصلی تصرف این منطقه می باشد، اظهار داشت: حفر هر حلقه چاه بالغ بر ۱۰ هزار هکتار از اراضی را تصرف کرده است.

  وی با اشاره به مصوبات شورای حفاظت از اراضی ملی سال ۹۵ گفت: در شهر جالق و سیرکان بالغ بر ۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی تحویل اداره راه و شهرسازی داده شده است و تملک اراضی در شهر گشت با سیر مراحل اداری انجام خواهد شد.

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری سراوان با بیان اینکه در روستای دشتوک ۵۰ هکتار نقشه برداری و جهت سیر مراحل تملک به بنیاد مسکن ارائه شده است، افزود: ما جلسات آموزشی با دهیاران و شوراها در خصوص تملک، تغییر و تحول اراضی ملی از منابع طبیعی برگزار کرده ایم.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه اراضی تصرف شده در شهر گشت ۶۵ هکتار بوده است، تصریح کرد: نقشه اصلاحی این تصرف به همراه ۸ پرورنده قضایی به بنیاد مسکن ارجاع شده است.

  دهقان با اشاره به اینکه در راستای پیشگیری و رفع تصرف اراضی ملی ۸۷ هزار متر مربع از این اراضی در روستای شمس آباد، آسپیچ، ناهوک، کشک رفع تصرف شده است، خاطر نشان کرد: در شهر گشت ۸ هکتار تصرف شده است که اداره منابع طبیعی در حال پیگیری این موضوع می باشد.

  وی با بیان اینکه حفظ و حراست از اراضی ملی یک وظیفه همگانی می باشد، اذعان داشت: منطقه مک سوخته با توجه به وجود سفره های آبی یکی از مناطقی است که در آن تصرف چشمگیری انجام می شود.

   رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری سراوان در پایان گفت: شهروندان در حفظ و نگهداری از اراضی ملی کوشا باشند و متولیان امر با دقت و توجه بیشتری در زمینه واگذاری زمین اقدام کنند تا این موضوع سوء استفاده‌های احتمالی را به حداقل برساند.

  برچسب ها :

  نظرات