آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8326
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۵
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  مامورحفاظت منابع طبیعی قاچاقچی چوب را تا درب منزلش تعقیب کرد

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا این اتفاق ساعت دو بامداد روز دوشنبه و زمانی رخ داد که قاچاقچی قصد داشت کامیون حامل هشت متر مکعب چوب را به کارخانه نئوپانی در منطقه حمل کند. فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : […]

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا این اتفاق ساعت دو بامداد روز دوشنبه و زمانی رخ داد که قاچاقچی قصد داشت کامیون حامل هشت متر مکعب چوب را به کارخانه نئوپانی در منطقه حمل کند.

  فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : نیروهای این یگان در عملیات مراقبت شبانه یک دستگاه کامیون حامل چوب قاچاق را در نشتارود شناسایی و متوقف کردند.

  سرهنگ « یوسف علی ادیب» افزود : در حالی که تعدادی از نیروهای یگان مشغول گفت و گو با راننده و بررسی مدارکش بودند و یکی از نیروها هم قسمت بار کامیون را بازبینی می کرد ، راننده که خود را مجرم می دانست ناگهان کامیون را به حرکت درآورد.

  وی گفت : راننده کامیون با سرعت در جاده های روستایی حرکت می کرد و با چپ و راست کردن مسیر حرکت خودرو و زدن چرخ کامیون به جدول و شاخه درختان کنار جاده ، سعی داشت نیروی یگان را که در قسمت بار سوار کامبون بود ، به بیرون پرت کند.

  ادیب افزود : خودروی یگان حفاظت منابع طبیعی حدود سه کیلومتر کامیون را تعقیب کرد و هم زمان موضوع با بی سیم به کلانتری نشتارود هم اطلاع داده شد.

  وی گفت : راننده کامیون که گویا تلفنی با خانه اش هماهنگ کرده بود، با رسیدن به درب منزلش ، بلافاصله کامیون را پارک و خودش فرار کرد.

  فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب مازندران افزود : ماموران یگان مطابق مقررات موجود کامیون را به دلیل حمل غیر مجاز حدود هشت متر مکعب چوب توقیف کردند و اقدامات قانونی انجام شد.

  وی ادامه داد : اطلاعات تکمیلی حاکی است که تعداد کامیون های حامل چوب قاچاق دو دستگاه بود که دومی با فاصله از کامیون اول حرکت می کرد و پس از مطلع شدن از وجود ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی، وارد منطقه نشد.

  ادیب از مردم خواست هر نوع گزارش مربوط به قاچاق چوب و تصرف اراضی ملی و همچنین آتش سوزی در جنگل ها و مراتع را به صورت شبانه روزی با شماره رایگان و کشوری ۱۵۰۴ به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

  برچسب ها :

  نظرات