آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 22 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83095
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  جنایات منافقین کمتر از جنایت‌های داعش نیست/ سیلی ملت ایران به منافقین تاریخی بود

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به جنایت‌ها و فتنه‌انگیزی منافقین از ابتدای انقلاب تاکنون، گفت: جنایات منافقین چیزی کمتر از جنایت‌های امروز داعش در کشورهای اسلامی نبود.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‌های امروز نماز جمعه محمودآباد اظهار کرد: دفاع مقدس ملت ایران در آخرین سال خود شاهد حوادث تلخ و شیرین بسیاری بود و فشار طاقت‌فرسای قدرت‌های استکباری جمهوری اسلامی ایران را با مشکلات فراوانی در زمینه‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی مواجه ساخت.

  وی افزود: از سوی دیگر رژیم متجاوز بعثی نیز با استفاده از حمایت‌های گسترده شرق و غرب ضمن بازسازی ارتش شکست خورده خود برای هجومی دوباره خود را آماده می‌کرد.

  موسوی خاطرنشان کرد: بر همین اساس در سال پایانی جنگ حوادث و تحولات نظامی و سیاسی روندی پرشتاب به خود گرفت که شرایط را برای حضور در روی میز مذاکره تقریبا غیرقابل انکار کرده بود و ایران مجبور به پذیرش قطعنامه شد.

  امام جمعه محمودآباد درباره حمله منافقین بیان کرد: ۶ روز پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت از سوی ایران منافقین و ارتش بعثی به تصور اینکه اوضاع داخلی نابسامان است عملیات مشترک خود را با هجوم زمینی از مسیر سرپل ذهاب به طرف شهر آغاز کرده و پیشروی کردند که وحشی‌ترین جنایات را مثل داعشی‌ها انجام دادند.

  این مسؤول یادآورشد: آنان به خیالشان می‌توانستند ظرف چند روز به تهران برسند اما همان طوری که خداوند وعده داده بود، خداوند در کمین‌گاه آنان بوده و سیلی محکمی به آنها زده شده که هنوز که هنوز است نتوانستند سرپا بایستند و همچنان در حال فرار و شیطنت برای ایران اسلامی هستند.

  موسوی درباره سالروز اولین نماز جمعه در تهران عنوان کرد: نماز جمعه یکی از یادگارهای با ارزش امام امت برای حفظ وحدت جامعه اسلامی و ارتقای سطح معرفت اعتقادی، فرهنگی و سیاسی، اجتماعی مردم است و این سنت پایدار و فراموش شده اسلام امروز به یک نهاد اثرگذار و با قوام در کشور تبدیل شده است.

  وی افزود: هرچه بر عمر برگزاری نماز جمعه می‌گذرد بر بالندگی آن اضافه می‌شود و نقش امامت جمعه به سوی محور نماز جمعه و نقش مومنین و کارگزاران نماز جمعه قطعا نقش متقابل و در تعامل با یکدیگر بوده و با تلفیق این نقش‌هاست که نماز جمعه به مرکزی برای هدایت، اثرگذاری، نقش‌آفرینی و هدایت جامعه به خوبی‌ها بوده است.

  این مسؤول فرهنگی تاکید کرد: نماز جمعه در جلوگیری از انحرافات و هدایت امور به صلاح و سداد در کلیه ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش داشته و کلام حضرت آقا در واقع تکمیل کننده تمام حرف‌هاست که فرمودند نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است.

  موسوی درخصوص روز دختران اظهار کرد: فرزند به عنوان میوه باغ زندگی از نعمات و برکات الهی است که زینت دنیا در قرآن نام برده شده که در میان فرزندان اعم از پسر و دختر، دختر به عنوان رحمت الهی و تفضل الهی بر شخص و خانه و خانواده اشاره شده است.

  وی بیان کرد: اگر کسی دختری را بزرگ و به خانه بخت بفرستد قطعا خداوند نگاه قابل قبولی به انسان می‌کند یا اگر کسی دو دختر یا بیشتر را تربیت کند به بهشت می‌رود که این شان و جایگاه والای دختر است که باید به عنوان مربی وفا در جامعه در آینده ایفای نقش کند.

  موسوی در پایان گفت: خانواده‌ها و خصوصا دختردارها دقت کنند که نکند خدایی ناکرده دختران ما طوری تربیت شوند که فردا برای خانواده و جامعه مشکل شوند که این برمی‌گردد به مادر زیرا در روایات داریم که هرگاه دختری را برای پسرتان می‌خواهید اول سراغ مادرش را بگیرید که مادرش چگونه است، اگر مادر پاک و مومنه و متدینه باشد این دختر هم راه مادر را رفته و یک مادر خوب و مومنه و موثر برای جامعه خواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات