آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83092
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  سیزدهمین یادواره ۴۲ شهید دفاع مقدس و ۶ شهید گمنام شهر جوپار کرمان همزمان با شام شهادت امام صادق‌(ع) برگزار شد.

  سیزدهمین یادواره شهدای شهر جوپار کرمان برگزار شد

  سیزدهمین یادواره ۴۲ شهید دفاع مقدس و ۶ شهید گمنام شهر جوپار کرمان با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، سردار حسنی‌سعدی مدیر‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان برگزار شد. در این مراسم که در صحن آستان مقدس ابناء موسی‌بن‌جعفر‌(ع) جوپار برگزار شد جمع باشکوهی از خانواده‌های معظم شهدا و […]

  سیزدهمین یادواره ۴۲ شهید دفاع مقدس و ۶ شهید گمنام شهر جوپار کرمان با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، سردار حسنی‌سعدی مدیر‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان برگزار شد.

  در این مراسم که در صحن آستان مقدس ابناء موسی‌بن‌جعفر‌(ع) جوپار برگزار شد جمع باشکوهی از خانواده‌های معظم شهدا و مردم سوگوار شهادت امام صادق‌(ع) نیز حضور داشتند.

  امام جمعه شهر جوپار در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار‌ داشت: هدف از برگزاری این یادواره ترویج روحیه ایثار و شهادت در جامعه است.

  حجت‌الاسلام محمد‌حسین ایرانمنش با اشاره به اینکه با بیان اینکه ستاد یادواره شهدای شهر جوپار با حضور ائمه جمعه، فعالین فرهنگی، هیئت‌های عزاداری، پایگاه‌های بسیج و دستگاه‌های اداری شهر جوپار تشکیل شده است گفت: عزت امروز اسلام از برکت خون شهیدان است؛ لذا این مراسم باید به گونه‌ای برگزار شوند که لایق مقام والای شهدا باشند.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار‌ داشت: رزمندگان اسلام با بصیرت کافی و تشخیص به‌موقع و دشمن‌شناسی لازم به جبهه‌های جنگ رفتند و با ۸ سال مقاومت مانع پیروزی دشمن شدند.

  محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه دشمن جنگ را تحمیل کرد تا از توسعه انقلاب اسلامی جلوگیری کند گفت: امروز هم تحلیل دشمن این است که به هر نحوی شده مانع پیشرفت حکومت اسلامی شود و برای همین وارد جنگ اقتصادی با مردم شده است اما مردم و جوانان ما هوشیارند و این توطئه دشمن را هم خنثی خواهند کرد.

  وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با مکتب عاشورا به پیروزی رسید و این راه ادامه دارد افزود: هدف اصلی استکبار از بین بردن نظام اسلامی و تفکر شیعی در جهان است و آنها از گسترش تفکر شیعه در عالم می‌ترسند.

  مدیر‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در این مراسم اظهار‌داشت: هر آنچه داریم مرهون خون شهدا و صبوری خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان است.

  محمدرضا حسنی‌سعدی با بیان اینکه این شهدا بعد از حدود ۳۳ شال به میهن برگشتند گفت: بسیاری از خانواده‌های شهدا هنوز منتظر رسیدن فرزندان خود از جبهه هستند.

  به گزارش تسنیم، یادواره ۴۲ شهید دفاع مقدس و ۶ شهید گمنام شهر جوپار کرمان با برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله روایتگری و مداحی و نوحه ‌خوانی مداهان اهل بیت‌(ع) در شام شهادت امام جعفر صادق‌(ع) همراه بود.

  برچسب ها :

  نظرات