آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ , Friday 24 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 83058
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رویترز اعلام کرد: قیمت طلا با ادامه سیاست‌های بانک مرکزی اروپا باعث تضعیف یورو در برابر دلار شد و قیمت طلا را ۲.۱ دلار کاهش داد.

  قیمت طلا تحت سیاست‌های بانک مرکزی اروپا کاهش یافت

   امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۲٫۱ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۲۳۸ دلار و ۹۰ سنت معامله شد. قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان به قیمت ۱۲۳۴دلار و ۹۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۲۴۰دلار و ۶۰ سنت به فروش رفت. قیمت امروز این فلزگرانبها […]

   امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۲٫۱ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۲۳۸ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.

  قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان به قیمت ۱۲۳۴دلار و ۹۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۲۴۰دلار و ۶۰ سنت به فروش رفت.

  قیمت امروز این فلزگرانبها نسبت به یک ماه گذشته ۳٫۷ دلار و نسبت به یکسال گذشته ۷۶٫۴۰ دلار با کاهش همراه بود.

  در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره نسبت به روز گذشته تغییری نداشت و هر اونس از این فلز به قیمت ۱۶ دلار و ۲۵ سنت به فروش رفت.

  اما فلزات گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم کاهش‌هایی به ترتیب ۳ و ۱۱ دلار را داشتند.

  بررسی قیمت‌ها در یک ماه گذشته حاکی از این است که در ۲۳ ژوئن قیمت طلا به بیشترین میزان در یک ماه گذشته رسیده و قیمت ۱۲۵۸ دلار را ثبت کرده است. پس از آن روند کاهشی خود را تا هفتم جولای ادامه داده و پس از ثبت ۱۲۱۲ دلار روند افزایشی پرنوسان خود را تا به امروز طی کرده است.

  خبرگزاری رویترز درباره دلیل کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی نوشت: پس از آنکه بانک مرکزی تصمیم گرفت سیاست قبلی خود را ادامه دهد ارزش یورو در برابر دلار به شدت کاهش یافت.

  بانک مرکزی اروپا همچنان نرخ بهره را در کمترین سطح نگه داشته و برنامه‌های خرید سرمایه خود را تا ۶۰ میلیارد یورو در هر ماه و حداقل تا دسامبر ادامه می‌دهد و امکان تمدید این مدت زمان هم وجود دارد.

  براساس این تصمیم بانک مرکزی اروپا ارزش یورو ۰٫۳ درصد در برابر دلار کاهش یافت.

  تقویت ارزش دلار طلا را برای کشورهایی که با ارز غیر از دلار می‌خرند گران می‌کند. بنابراین تقاضا برای طلا کاهش یافته و قیمت پایین می‌آید.

  همچنین گزارش رویترز حاکی است، سرمایه‌ صندوق SPDR نیز به کمترین میزان از ماه فوریه رسیده و همین امر هم عاملی برای کاهش قیمت طلا شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات