آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ , Thursday 19 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82795
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۱
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به ترامپ هشدار داد تهران می تواند توافق هسته ای را رها کند.

  هشدار ظریف به ترامپ:‌ تهران می تواند توافق هسته ای را رها کند+عکس

  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با نشریه نشنال اینترست به ترامپ هشدار داد تهران می تواند توافق هسته ای را رها کند. وی افزود:اگر نقض عمده‌ای مبنی بر ناکارایی برجام حادث شود، آنگاه ایران می تواند توافق هسته ای را رها کند . ظریف افزود: ایران در مواجهه با اقدامات آمریکا علیه […]

  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با نشریه نشنال اینترست به ترامپ هشدار داد تهران می تواند توافق هسته ای را رها کند.

  وی افزود:اگر نقض عمده‌ای مبنی بر ناکارایی برجام حادث شود، آنگاه ایران می تواند توافق هسته ای را رها کند .

  ظریف افزود: ایران در مواجهه با اقدامات آمریکا علیه برجام به کمیسیون مشترک برجام رجوع کرده تا برای کوتاهی‌های ایالات‌متحده در زمینه برجام، چاره‌اندیشی شود. برخی از این اقدامات حل شد و برخی دیگر حل نشد.

  وی خاطرنشان کرد موضوع اقدامات آمریکا علیه برجام، هم در دولت ترامپ و هم در دولت اوباما، در کمیسیون ها مطرح شد به عنوان مثال صدور مجوز خرید هواپیماهای بوئینگ، ۴ ماه و صدور مجوز خرید هواپیماهای ایرباس ۹ ماه طول کشید که به نظر ما، این زمانی طولانی است.

  هشدار ظریف به ترامپ:‌ تهران می تواند توافق هسته ای را رها کند

  وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد ادبیات رئیس جمهور آمریکا (ترامپ) به گونه‌ای است که باعث تفاهم بیشتر نمی ‌شود و این مسئله تنها مختص ایران نیست بلکه درمورد سایر کشورها نیز همین گونه است.

  وی افزود: ما به برجام به چشم یک زیربنا نگاه می‌کردیم نه یک سقف؛ اما اگر می‌خواهیم برجام به عنوان یک پایه محکم عمل کند، همه طرف‌ها باید به طور کامل به تعهدات خود عمل کنند.

  ظریف خاطرنشان کرد ما به وضعیت منطقه به عنوان نبردی نگاه نمی‌کنیم که یک سمت آن برنده و سمت دیگر آن بازنده باشد. همانطورکه دیدیم در تهاجم نظامی آمریکا به عراق هیچکس برنده نشد. به اعتقاد ما، در دنیای امروز برنده و بازنده به طور همزمان وجود ندارند. یا همه برنده می‌شویم یا همه با هم می‌بازیم.

  وی افزود: هیچ کشوری حتی ابرقدرت‌ها هم نمی توانند کشور دیگری را کنترل کنند. ایران در جنگ با داعش به کمک عراق آمد. از نظر ما، شیعیان، سنی‌ها و کردها همه بخش مهمی از جامعه عراق هستند که ما باید با آنها رابطه داشته باشیم.

  وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد ایران اولین کشوری بود که به کمک کردها رفت و اولین کشوری بود که به اربیل رفت تا با تجاوزگری داعش مقابله کند. بنابراین، اگر ما امروز نفوذ بیشتری در عراق داریم، به خاطر انتخاب‌های درستی است که انجام دادیم.

  برچسب ها :

  نظرات