آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ , Thursday 24 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82721
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  نماینده مشهد در مجلس از جمع‌آوری امضا از نمایندگان مجلس برای تسریع در رسیدگی به طرح یک فوریتی اصلاح قانون تابعیت با هدف اعطای تابعیت به دختر مریم میرزاخانی نخبه ریاضی ایرانی خبرداد.

  نامه نمایندگان مجلس برای اعطای تابعیت ایرانی به دختر مریم میرزاخانی +متن

  در صحن علنی امروز مجلس جهت درخواست برای تسریع در رسیدگی به طرح یک فوریتی اصلاح قانون تابعیت در کمیسیون‌های مجلس با هدف اعطای تابعیت به دختر مریم میرزاخانی نخبه ریاضی ایرانی که دیروز درگذشت، خبرداد. به گفته شیران، برای این تقاضا تاکنون ۶۰ نماینده این نامه را امضاء را کرده اند و امضاها همچنان […]

  در صحن علنی امروز مجلس جهت درخواست برای تسریع در رسیدگی به طرح یک فوریتی اصلاح قانون تابعیت در کمیسیون‌های مجلس با هدف اعطای تابعیت به دختر مریم میرزاخانی نخبه ریاضی ایرانی که دیروز درگذشت، خبرداد.

  به گفته شیران، برای این تقاضا تاکنون ۶۰ نماینده این نامه را امضاء را کرده اند و امضاها همچنان در حال افزایش است که به کمیسیون حقوقی و قضایی و دیگر کمیسیون‌های فرعی که مسئول رسیدگی و بررسی آن هستند تقدیم خواهد شد.

  هدف نمایندگان از تقاضای تسریع به رسیدگی به این طرح، اجرایی شدن وصیت مرحومه مریم میرزاخانی جهت اعطای تابعیت ایرانی به تنها دخترش است.

  متن این نامه به شرح ذیل است:

  هیأت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

  با سلام و احترام

  خبر ضایعه تأسف بار درگذشت دکتر مریم میرزاخانی، نخبه بین‌المللی کشور عزیزمان موجی از ناراحتی و تأثر را در میان فرهیختگان، دلسوزان و عموم مردم جامعه ما را در پی داشت. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شما تقاضا داریم با همفکری و رایزنی با سایر قوا هرچه سریعتر در مقابل پدیده شوم فرار مغزها و نخبگان ایستادگی و مهار نمائید.

  ضمناً به پاسداشت افتخار آفرینی‌های مرحومه میرزاخانی تقاضا داریم تلاش‌های لازم برای اهدای تابعیت ایرانی به فرزند گرامی ایشان انجام پذیرد به امید آنکه شاهد مهاجرت میرزاخانی‌ها از میهن پر افتخار نباشیم.

  انتهای پیام/

   

  برچسب ها :

  نظرات