آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ , Thursday 21 June 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82654
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  برگزاری اولین یادواره شهدای اطلاعات عملیات در استان کرمانشاه

  سردار محمدنظر عظیمی در نشست خبری با خبرنگاران از برگزاری اولین یادواره شهدای اطلاعات عملیات در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این یادواره مربوط به اطلاعات عملیات ۳ استان همدان، ایلام و کرمانشاه است که در قالب کنگره شهدای اطلاعات عملیات نیروی زمینی سپاه پاسداران برگزار می‌شود. وی زمان برگزاری این همایش را ۴ […]

  سردار محمدنظر عظیمی در نشست خبری با خبرنگاران از برگزاری اولین یادواره شهدای اطلاعات عملیات در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این یادواره مربوط به اطلاعات عملیات ۳ استان همدان، ایلام و کرمانشاه است که در قالب کنگره شهدای اطلاعات عملیات نیروی زمینی سپاه پاسداران برگزار می‌شود.

  وی زمان برگزاری این همایش را ۴ مرداد امسال اعلام کرد و گفت: یادواره مذکور در محل تالار انتظار کرمانشاه برگزار می‌شود.

  سردار عظیمی با اشاره به عملیات‌های صورت گرفته در دوران دفاع مقدس توسط قرارگاه نجف اشرف گفت: قرارگاه نجف اشرف در دوران جنگ تحمیلی وظیفه اجرای ماموریت در سه استان کرمانشاه، همدان و ایلام را عهده دار بود.

  تقدیم ۲۶۵ شهید اطلاعات عملیات از کرمانشاه، همدان و ایلام

  فرمانده قرارگاه عملیاتی نجف اشرف سپاه پاسداران در غرب کشور از تقدیم  ۲۶۵ شهید اطلاعات عملیات از ۳ استان مذکور خبر داد.

  وی نیروهای اطلاعات عملیات را  از فداکارترین و فعالترین رزمندگان دوران دفاع مقدس دانست و گفت: آنها همواره با عملیات‌های سخت و پیچیده در دوران دفاع مقدس مواجه بودند و برنامه ریزی لازم را برای این عملیات ها انجام می دادند.

  سردار عظیمی، شناسایی دشمن، موانع دشمن، استعداد دشمن و  ترتیب نیروهای دشمن را از جمله ماموریت های دشوار نیروهای اطلاعات عملیات عنوان کرد.

  فرمانده قرارگاه عملیاتی نجف اشرف سپاه پاسداران در غرب کشور تصریح کرد: نیروهای اطلاعات عملیات باید همه ابهاماتی که در طراحی عملیات ها وجود داشت برطرف می کردند و شهدای اطلاعات از گمنام‌ترین و ایثارگرترین شهدای دفاع مقدس بودند.

  رونمایی از ۱۲ جلد کتاب در یادواره شهدای اطلاعات عملیات

  وی افزود: به پاسداشت رشادت این شهدا ۲۱ جلد کتاب حوزه شهدای اطلاعات  تالیف شده و ۱۲ جلد نیز در روز برگزاری یادواره رونمایی  می‌شود.

  سردار عظیمی اشاره ای نیز به تولید یک تله فیلم درباره زندگینامه «شهیدجواد زنگنه» از شهدای اطلاعات عملیات داشت و گفت: همچنین تصمیم بر محتواسازی از اسناد مربوط به شهدای اطلاعات عملیات داریم و این محتواهای تولید شده را در رسانه‌های جمعی انتشار می‌دهیم.

  جمع‌آوری ۵ هزار سند مربوط به شهدای اطلاعات عملیات

  دبیر برگزاری این یادواره نیز از جمع‌آوری ۵ هزار سند مربوط به شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه نجف شامل عکس، خاطره، دست‌نوشته و وصیت‌نامه تاکنون خبر داد.

  سرهنگ حمید بیانوندی افزود: هدف ما این است که تولیدات مناسبی در حوزه های فرهنگی و هنری با استفاده از این اسناد داشته باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات