آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ , Wednesday 2 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82602
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ شهریور, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود
 •   

  بخشدار سرخ‌رود:

  با تغییر کاربری‌های غیرمجاز برخورد می‌شود/ وجود مشکل آب شرب در بخش سرخ‌رود

  بخشدار سرخ‌رود محمودآباد مشکل آب شرب و مصرفی در بخش سرخ‌رود را بزرگترین معضل‌ این شهر کوچک دانست.

  آوای شمال/ احمد هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه از برنامه‌های مهم دارای اولویت بخشداری، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها است، اظهار کرد: در روستاها با هرگونه تخلف در زمینه تغییر کاربری غیرمجاز برخورد می‌شود تا اراضی کشاورزی حفظ بماند.

  وی با بیان اینکه هدف بخشداری، آگاه سازی دهیاران از اینگونه ساخت و سازها بوده تا رشد و توسعه در روستاها ایجاد شود، تصریح کرد: تغییر کاربری‌های غیرمجاز همواره موجب آسیب رسیدن به بافت آن روستا شده و اجازه کار و توسعه در زمینه کشاورزی را می‌گیرد.

  بخشدار سرخ‌رود خاطرنشان کرد: برخی از حوادثی که امروز شاهد آن در سطح روستاهای خود هستم به خاطر عدم آگاهی دهیاران بوده و که باید با فرهنگ سازی و آموزش صحیح دهیاران، مردم و مشارکت این دو گروه با یکدیگر از اینگونه موارد جلوگیری به عمل آید.

  وی با بیان اینکه دهیاران باید مردم را به مشارکت در بهسازی روستاها تشویق کنند، گفت: مشارکت میان مردم و دهیاران می‌تواند یکی از نقاط مشترک مناسب آنها باشد که در نهایت به توسعه و آبادی روستاها منجر می‌شود.

  بخشدار سرخ‌رود گفت: مسائل فرهنگی و اجتماعی موضوع‌های مهمی است که باید این را در دستور کار خود قرار داده تا بتوان شهر و روستایی توسعه یافته داشت.

  هاشمی با اشاره به اینکه مشکل آب شرب و مصرفی در بخش سرخ‌رود از بزرگترین معضل‌های این شهر کوچک بوده است، خاطرنشان کرد: مشکل کم آبی در روستاهای اطراف سرخ‌رود نیز وجود دارد و امیدوارم این معضل روستائیان با ساخت سدلاستیکی در بخش‌های مصرفی و کشاورزی برطرف شود.

  برچسب ها :

  نظرات