آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ , Thursday 24 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82498
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  آل‌سعود عامل نزاع و پرورش‌دهنده تروریست منطقه است/ آزادی موصل اثبات شکست ائتلاف غرب، عرب و صهیونیست بود

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به پیروزی‌های رزمندگان اسلام در موصل عراق گفت: این پیروزی شکست ائتلاف عربی، غربی و صهیونیست را به اثبات رساند.

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: سرانجام نیروهای مقاومت مردمی،پلیس و ارتش عراق بر اهریمن تروریست در موصل پیروز شده و بر خلاف پیش‌بینی‌های مادی و دنیایی آمریکایی‌ها که آزادی موصل را در ۱۰ سال میسور دانسته و این کار در هشت ماه محقق شده و مرکز حکومت خودخوانده ابوبکرالبغدادی سقوط کرد.
  وی افزود: طبق نظر تحلیل‌گران پیروزی موصل در بدنه کل تروریست‌های منطقه ترس ایجاد کرده و با این فتوحات نقشه ائتلاف تصنعی مقابله با تروریست برای قطع مرز بین عراق و سوریه برملا شد و در این فتوحات نقش مرجعیت شیعه آیت الله سیستانی برجسته بوده و تکیمل کننده آن نقش مستشاری و هدایت‌گری سردار سلیمانی کارساز و خیره کننده بود.
  موسوی درباره آزادی موصل خاطرنشان کرد: آزادی موصل شکست محور صهیونیستی،عربی،غربی را به اثبات رسانده و اقدامات ملت‌های عراق و سوریه نه تنها خدمت به ملت‌های منطقه بوده بلکه خدمت به کل انسانیت است که شهیدان این میدان سخت فدائیان انسانیت بوده که با خون خود دنیا را نسبت به خطر توحش داعش بیدار کرده است.
  امام جمعه محمودآباد درباره مسائل بین قطر و همسایگانش گفت: اختلافات کشورهای عربی حوزه خلیج فارس ابعاد مختلفی به خود گرفته و افزون خواهی‌های حکومت جنگ طلب سعودی پای آمریکایی‌ها را به نوعی دیگر در منطقه باز کرده و آنها با رفتارهای متناقض دنبال منافع خود هستند.
  وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل بی‌توجهی شاهان مستبد منطقه تنش‌های خود ساخته برای کشاندن منطقه به درگیری‌های جدید در حال تدارک بوده و این منطقه به جولانگاه منافع دول غربی خصوصا آمریکایی‌ها تبدیل شده و رفت و آمد مستمر آمریکایی‌ها برای حل اختلاف کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نشان از پیچدگی شرایط و در سر پروراندن فتنه جدید در منطقه است.
  این مسوول یادآورشد: حکومت وهابی عربستان که عامل همه نزاع‌های منطقه‌ای و پرورش دهنده تروریست بوده در این مقطع در قامت مبارزه کننده با تروریست‌ها ظاهر و قطر را به حمایت از تروریست‌ها و دخالت در کشورهای منطقه متهم کرده است.
  وی افزود: این درگیری‌ها برای انحراف افکار ملت‌های منطقه از مسائل اصلی و وارد شدن در مسائل حاشیه‌ای و سوء استفاده کردن صهیونیست‌ها از این منازعات و پیشبرد اهداف خود و بهره‌کشی آمریکا از حکومت‌های سرسپرده منطقه می‌باشد.
  موسوی درخصوص حماسه انقلابی و ملی و همبستگی مردم با رهبری و نظام در حوادث تیر ۷۸ عنوان کرد: جریان انحرافی با تحریک عوامل خودفروخته داخلی و با الهام از دشمنان خارجی و تحریک سازمان‌های جاسوسی شناخته شده حاکمیت و استمرار نظام اسلامی را با بهانه قرار دادن و اعتراض به توقیف یکی از روزنامه‌های سراسری،اقدام به تحریک دانشجویان ودست زدن به حرکات اعتراضی کردند.
  وی اضافه کرد: براساس یک توطئه برنامه‌ریزی شده با حمله به کوی دانشگاه و بهانه کشته شدن چند دانشجو، عوامل بیرونی با ایجاد جنگ روانی جریان اعتراضی را به بیرون دانشگاه کشانده و همزمان جریانات روانی خارجی به تشویق و جنگ روانی پرداخته و درگیری‌های گسترده پرداختند.
  این مسوول تصریح کرد: آشوب طلبان با حمله به اماکن عمومی و دولتی در سطح شهر تهران و آتش زدن اتوبوس‌ها،ماشین‌ها و حمله به نیروهای حزب‌الهی و زنان با حجاب حرکت جدیدی را آغاز کرده که خطرات جدی را متوجه کشور کرد و همزمان در بعضی از شهرهای بزرگ و مراکز دانشگاهی نیز اعتراضات مشابهی شکل گرفت و بعد از اوج توطئه جمعی از نیروهای ارزشی با حضرت آقا دیدارکه ایشان با تقبیح این حرکت خواستار برخورد با فتنه‌گران شد.
  امام جمعه محمودآباد اظهارکرد: بعد از مواضع قاطع رهبری بسیج وارد میدان شده و ضمن کنترل اوضاع، فتنه‌گران را به سزای اعمالشان رساندند و در سراسر کشور مردم با انجام تظاهرات گسترده بیعت خود با رهبری را در دفاع از اسلام و نظام اعلام و بیزاری خود را از فتنه‌گران و حامیان پشت صحنه آنان که بعضا در ارکان اجرایی یا قانونی نظام جاگرفته بودند،اعلام داشتند.
  وی در ادامه بیان کرد: درس این جریان این است که مراکز علمی متعلق به مردم و اسلام بوده و جایی برای بیگانه‌پرستان نبوده و همواره باید این مجموعه حساس خود را از انحراف دور داشته و دائم در مسیر رهبری و ملت خود در خدمت اعضای سیاسی،فرهنگی،علمی و تحقیقاتی کشور قرار دهد.

  موسوی درباره هفته تامین اجتماعی و بهزیستی عنوان کرد: امنیت شغلی و امید به آینده در دنیای امروز به تامین اجتماعی و خدمات گسترده آن برمی‌گردد و در وضعیت جدید جهان و تنوع زندگی اجتماعی و بروز کردن چهره‌ای مختلف بیماری‌ها و صدمات حین کار و دیگر مصائب اقتصادی و اجتماعی نقش تامین اجتماعی و حمایت بیمه‌ای به یک موضوع مهم حکومت‌ها تبدیل شده است.
  وی افزود: بهزیستی نیز از ارکان مهم دفاع از معلولان،از کارافتادگان و تامین زندگی شرافتمندانه آنان بوده و امروز از بزرگ‌ترین سازمان‌های مدافع طبقات دردمند و گرفتار آسیب‌های جسمانی و رفتاری است که این مجموعه از اعتبارات مالی ویژه از خزانه دولت برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و برقراری عدالت اجتماعی برخوردار است.
  امام جمعه محمودآباد درباره شورای نگهبان یادآورشد: معیار و میزان اسلامیت نظام جمهوری اسلامی که محوری‌ترین و اساسی‌ترین مبنای آن در بین حکومت‌های جهان است برای صیانت و تداوم نیاز به چشمان مراقب،بصیرو علیم دارد و بر این اساس بود که در قانون اساسی ما اصل مترقی تعبیه شورای نگهبان متشکل از ۶فقیه و ۶ حقوقدان در نظر گرفته شده است.
  موسوی در پایان گفت: شورای نگهبان علاوه بر پاسداری از اسلامیت قوانین مصوب در حریم قانون اساسی دفاع می‌کند و در این ۳۸ سال از عمر این نهاد ماندگارترین کارآمدی را از خود بروز داده و علاوه برجهت قانون‌گذاری در تضمین سلامت انتخابات گوناگون و بررسی و احراز صلاحیت کاندیداها نقش خوبی ایفا کرده و با قاطعیت از مصالح نظام دفاع کردند.

  برچسب ها :

  نظرات