آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ , Sunday 18 March 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82470
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۳
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از بازیکن جوان کشورمان به عنوان یکی از ستارگان رقابت‌های زیر ۲۳ آسیا نام برد.

  «درخشان‌مهر»، ستاره‌ای که در چین به روسیه می‌اندیشد/ بازیکن پرسپولیس در بین برگزیده‌ها

  سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی ۱۰ پدیده احتمالی رقابت‌های زیر ۲۳ سال آسیا را معرفی کرد که در میان برگزیده‌ها نام ستاره جوان ایرانی هم به چشم می‌خورد. این سایت پیش‌بینی کرده در رقابت‌هایی که از شنبه پیش‌رو در چین آغاز می‌شود، «مهران درخشان‌مهر» بازیکن ۱۸ ساله تیم زیر ۲۳ سال کشورمان یکی از […]

  سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی ۱۰ پدیده احتمالی رقابت‌های زیر ۲۳ سال آسیا را معرفی کرد که در میان برگزیده‌ها نام ستاره جوان ایرانی هم به چشم می‌خورد.

  این سایت پیش‌بینی کرده در رقابت‌هایی که از شنبه پیش‌رو در چین آغاز می‌شود، «مهران درخشان‌مهر» بازیکن ۱۸ ساله تیم زیر ۲۳ سال کشورمان یکی از ستاره‌ها خواهد بود.

  سایت AFC با این جملات به توصیف او پرداخت: درخشان‌مهر با تنها ۱۸ سال سن تجربیات ارزشمندی در سطح اول آسیا دارد و در هر ۶ بازی ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفت. درخشان‌مهر علاوه بر حضور ثابت در رده سنی جوانان در ۳ سال اخیر، یکی از اعضای تیم زیر ۱۶ سال ایران بود که موفق به حضور در جمع ۸ تیم برتر این رده سنی در آسیا شد. این بازیکن چپ پا در هر ۲ پست دفاع و خط میانی توانایی بازی دارد و از وقتی سال ۲۰۱۶ برای اولین بار در ترکیب ذوب‌آهن به میدان رفت به عضوی از ترکیب ثابت تیم اصفهانی تبدیل شد. پس از راهیابی زودهنگام تیم بزرگسالان ایران به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه حالا «درخشان‌مهر» امیدوار است در یک سال باقی مانده تا جام بیست و یکم آنقدر بدرخشد که به ترکیب تیم کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی راه یابد.

  سایت کنفدراسیون آسیا در ادامه آماری از این بازیکن مستعد ارائه کرده که نشان می‌دهد او در ۵۴۰ دقیقه همراهی ذوب‌آهن در لیگ قهرمان آسیا، ۳۶۴ بار توپ را لمس کرده، ۱۲۸ پاس سالم داده، ۱۲ سانتر مناسب داشته، آمار ۸۰ درصد تکل موفق را ثبت کرده و در ۳۵ درصد دوئل‌ها پیروز شده است.

  سایت AFC از وی‌شیائو از چین، بشار رسن از عراق (که به تازگی به پرسپولیس پیوسته است)، اوان دیامنس از اندونزی، زابیوخیلو اورنبوئیف از ازبکستان، ریلی مک‌گر از استرالیا، لیانزوآلا چانگته از هندوستان، کوجی مویوشی از ژاپن، سامی ال‌ناجی از عربستان و لی سانگ مین از کره‌جنوبی به عنوان دیگر ستاره‌های احتمالی جام نام برد.

  برچسب ها :

  نظرات