آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ , Monday 23 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82441
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  بی‌رقبتی فرزندآوری جامعه ریشه در مسائل اقتصادی دارد/ ضرورت بررسی علل بیشتر کاهش جمعیت در کشور

  امام جمعه محمودآباد گفت: نیروی جوان از سرمایه‌های بزرگ و نیروی سازندگی یک کشور بوده و مسؤولان باید علل بی‌رقبتی زوج‌های جوان در فرزندآوری را بررسی کنند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداود موسوی عصر امروز در همایش روز ملی جمعیت با بیان اینکه قدرتمندترین کشور، کشوری است که نیروی جوان داشته باشد، اظهار کرد: کشور ما جمعیتش رو به پیری است و زاد و ولد کم شده و این بزرگ‌ترین مشکل برای جامعه اسلامی است که در آن زندگی می‌کنیم.

  وی افزود: کاهش جمعیت و جامعه رو به کهنسالی از بزرگ‌ترین معضلات بوده که مرکز بهداشت و درمان هر استان و شهرستان می‌تواند با فرهنگ‌سازی مناسب کمک شایانی در افزایش جمعیت جوان داشته باشد.

  امام جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت و درمان یکی از قدرتمند‌ترین و بهترین وزارتخانه در دولت بوده که کارهای بزرگی در راستای بهبودی این مراکز در تمامی استان‌ها انجام داده است.

  این مسؤول با بیان اینکه مهم‌ترین بحث در فرزندآوری مباحث تربیتی است، تصریح کرد: علت اصلی بی‌رقبتی جامعه ما به تولید نسل بحث تربیت فرزند بوده که سه عامل اصلی وراثت، محیط زندگی و معلم در آن نقش بسزایی را ایفا می‌کنند و به سان سه راس یک مثلث همدیگر را پوشش و اشکال در یک مورد آن در تربیت فرزند خلل ایجاد می‌کند.

  موسوی دومین نکته در نداشتن فرزند در بین جوانان را فقر دانست و اظهار کرد: مسائل اقتصادی گاهاً باعث بی‌میلی در داشتن فرزند در بین زوج‌های جوان ما خواهد بود و ترس از اینکه هزینه فرزند را نتوانند تأمین کنند.

  وی در پایان گفت: اینگونه همایش‌ها باید به صورت فراگیر در سطح استان انجام گیرد و با تشویق جوانان اول به ازدواج و بعد به آوردن فرزند از کاهش جمعیت و این بحران جلوگیری کنیم و با هدایت و راهنمایی مراکز بهداشت و فرهنگ‌سازی مناسب شاهد پویایی و جوان ماندن کشورمان باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات