آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ , Sunday 20 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82436
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل ثبت احوال مازندران عنوان کرد:

  پایین بودن نرخ ولادت در مازندران نسبت به میانگین کشوری/ شورای راهبردی جمعیت به دستور رهبری تشکیل شده است

  مدیرکل ثبت و احوال مازندران گفت: نرخ ولادت در استان 13.8 درصد است، یعنی در مازندران از هر هزار نفر شاهد تولد 14 نفر هستیم و این آمار برای استان ما بسیار کم است.

  آوای شمال/ علی رجبی عصر امروز در همایش روز ملی جمعیت که با حضور مسؤولان این شهرستان در سالن همایش مرکز بهداشت و درمان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه جمعیت اساس برنامه‌ریزی یک کشور است و نیروی جوان باعث پیشرفت یک کشور و جامعه می شود اکنون ۵۰ درصد جمعیت کل کشور  بالای ۳۰ سال و ۵۰ درصد زیر ۳۰ سال هستند و در این بین مازندران جمعیت بالای ۳۰ سال بیشتری را دارد.

  وی افزود: محمودآباد تنها شهرستانی در مازندران است که در سه ماه نخست امسال ۱۳٫۵ درصد افزایش رشد ولادت داشته و این آمار در سال گذشته ۲۸۰ مورد ولادت و امسال ۳۰۲ مورد بوده اما همچنان این نرخ تولد پایین‌تر از استان است.

   مدیرکل ثبت و احوال مازندران خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ در محمودآباد یک‌هزار و ۳۸۰ ولادت و در سال ۹۵ این آمار یک‌هزار و ۳۰۰ مورد بوده و نرخ ولادت در این شهرستان ۸/۱۳ دهم درصد است.

  این مسؤول با تأکید بر اینکه سطح درآمد و تحصیلات مازندران چندین برابر بالاتر از استان‌هایی چون سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان است، تصریح کرد: نرخ ولادت در مازندران ۱۳٫۸ دهم درصد، در سیستان و بلوچستان ۳۲ دهم درصد و یزد ۲۵ دهم درصد است یعنی ما در مازندران از هر هزار نفر شاهد تولد ۱۴ نفر هستیم و این آمار برای استان ما بسیار کم است.

  رجبی بیان کرد: با توجه به آمارها ۱۹ درصد افراد در پنج سال اول ازدواج فرزند ندارند و میانگین نرخ ولادت در کشور ۲۰ مورد بوده و استان ما ۶ تا پایین‌تر است و این آمار بسیار نگران‌کننده است.

  وی در پایان گفت: براساس فرمایش مقام معظم رهبری که نیروی جوان  باید حفظ و بعد جایگزین شود، تشکیل شورای راهبردی با فرمان امام و ایجاد فرهنگ‌سازی و آموزش در جهت رشد جمعیت کشور از هدف‌های برگزاری همایش روز ملی جمعیت است.

  برچسب ها :

  نظرات