آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ , Sunday 20 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82435
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد عنوان کرد:

  آمار نگران کننده طلاق در محمودآباد/ جمعیت مازندران رو به پیری است

  فرماندار محمودآباد گفت: ثبت 169 مورد طلاق در سال گذشته برای شهر سنتی و مذهبی محمودآباد واقعاً نگران‌کننده است.

  آوای شمال/ یحیی یوسف‌پور در همایش روز ملی جمعیت اظهار کرد: محمودآباد یک شهر سنتی و مردمی با اعتقادات عمیق به مسائل مذهبی و این آمار طلاق در شهرستان نگران‌کننده است.

  وی افزود: ما می‌توانیم از روش‌های گذشته مانند کدخدا منشی استفاده کرده و بسیاری از مشکلات این چنینی را در سطح شهرستان حل کنیم.

  فرماندار محمودآباد یادآور شد: سهم مردان مجرد ناشی از طلاق از هفت دهم درصد در سال ۹۰ به ۱/ ۲ دهم درصد رسیده است، سهم زنان ناشی از طلاق از ۱/ ۴ دهم درصد در سال ۹۰ به ۲/ ۲ دهم درصد در سال ۹۵ رسیده است.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: نرخ رشد جمعیت سالمند با سن ۱۰۰ تا ۱۰۵ سال از ۵٫۷ دهم درصد به ۶٫۱ دهم درصد در سال ۹۵ رسیده، سن میانسال بین ۳۰ تا ۶۴ سال به ۴۴٫۸ دهم درصد و این ناشی از این است که ۵۱ درصد جمعیت ما در سنین میانسالی و سالمند هستند.

  یوسف‌پور بیان کرد: اگر بخواهیم اتفاقی را در کشور شاهد باشیم نیاز به نیروی جوان داریم و جوانان پویا در جامعه منبع حرکت برای کشور خواهند بود.

  وی تصریح کرد: نرخ رشد جمعیت و خانوار به ترتیب  از ۱٫۲۹ دهم درصد به ۱٫۲۴ دهم درصد و از ۳٫۵ دهم درصد به ۳٫۳ دهم درصد رسیده است و این بیانگر شیب منفی رشد جمعیت از سال ۸۵ تا ۹۵ است که ما شاهد آن بوده‌ایم.

  فرماندار محمودآباد تأکید کرد: مازندران در ۳۳ استان در سطح کشور رتبه ۲۸ را در نرخ تولد دارد و اگر این روند ادامه پیدا کند تا سال ۱۴۰۴ استان ما رو به پیری می‌رود.

  یوسف‌پور در پایان گفت: کشور ما با این توانمندی‌ها آمار جمعیت بیشتر را می‌طلبد و مسائل اقتصادی، فقر، شغل می‌تواند بر کاهش جمعیت تاثیر بگذارد اما با نهادینه کردن باور و ایمان در دل مردم می‌توانیم گامی مثبت برداشته و این خود نیازمند همکاری رسانه‌ها، مسؤولان و دولت در کنار هم خواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات