آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ , Thursday 19 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82377
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  معاون اول رئیس‌جمهور گفت:‌ قرارداد با شرکت توتال به معنای شکست آمریکا و تحریم‌هاست.

  جهانگیری: قرارداد با توتال یعنی شکست آمریکا

  ت این شهر به عنوان یک شهر جهانی و تاریخی،‌ خاطر نشان کرد: بادگیرها، بناهای خشتی و زندگی مسالمت آمیز پیروان سه دین مختلف اسلام، یهودیت و زرتشتی از جمله ویژگی های مهم یزد است که باعث شده این شهر به عنوان شهر جهانی ثبت شود که باید به خاطر این اتفاق بزرگ از دست […]

  ت این شهر به عنوان یک شهر جهانی و تاریخی،‌ خاطر نشان کرد: بادگیرها، بناهای خشتی و زندگی مسالمت آمیز پیروان سه دین مختلف اسلام، یهودیت و زرتشتی از جمله ویژگی های مهم یزد است که باعث شده این شهر به عنوان شهر جهانی ثبت شود که باید به خاطر این اتفاق بزرگ از دست اندرکاران وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قدردانی و به مردم این شهر نیز تبریک بگوییم.

  وی تصریح کرد: با این اتفاق شهر یزد در سایت های مختلف مرتبط با گردشگری به عنوان یکی از شهرهای جهانی مطرح خواهد شد و به یکی از مقاصد گردشگران جهان تبدیل خواهد شد که البته لازم است زیرساخت های گردشگری در این شهر نیز مورد توجه قرار گیرد.

  جهانگیری در ادامه سخنان خود با اشاره به یکی از مصوبات اخیر شورای اقتصاد در خصوص ضرورت پذیرش مسئولیت اجتماعی و فرهنگی شرکت ها و بنگاه های بزرگ اقتصادی، خاطر نشان کرد: براساس این مصوبه شرکت های بزرگ که پروژه های مختلف را اجرا می کنند باید مسئولیت اجتماعی و فرهنگی خود را نیز بپذیرند و به مردم ساکن اطراف پروژه ها خدمت رسانی و خدمات اجتماعی و فرهنگی ارائه کنند تا مردم این مناطق تصور نکنند که قرار است فقط مشکلات و عوارض ناشی از پروژه ها نصیب آنها شود.

  معاون اول رئیس‌جمهور یکی از مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی بانک ها را توجه و حمایت از جامعه هنری کشور عنوان کرد و افزود: باید از جامعه هنری کشور حمایت شود تا بتوانند در مزایده های مختلف داخلی و خارجی آثار خود را به فروش برسانند.

  وی اقتصاد را اولویت نخست امروز کشور دانست و گفت: امروز دیگر همه نسبت به این موضوع آگاهی دارند که باید برای مقابله با چالش های مختلف کشور، قدرت اقتصادی خود را افزایش دهیم و برای این منظور اقتصاد ایران باید بزرگ شود تا بتواند سالانه حداقل ۱ میلیون شغل ایجاد کند.

  جهانگیری با اشاره به اینکه برخی کشورهای شرق آسیا و آمریکای لاتین که همزمان با ایران مسیر توسعه را آغاز کردند امروز از جایگاه بالاتری نسبت به ایران برخوردارند، گفت: یکی از مهمترین دلایل پیشرفت آنها ثبات در سیاست های توسعه ای است به گونه ای که حتی پس از کودتا و تغییر حکومت در این کشورها نیز این سیاست ها تغییر نمی کند اما متاسفانه در ایران با اندکی اختلاف نظر تغییرات گسترده بوجود می آیدکه مشکلات ناشی از این مسئله گریبانگیر مردم می‌شود.

  معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه بانک ها نقش محوری و کلیدی در توسعه ایران ایفا می کنند، خاطر نشان کرد: بانک ها نخستین نقش را در توسعه کشور دارند و این جفا است که قدر خدمات و زحمات مجموعه بانک ها را ندانیم و فقط به بزرگنمایی برخی ضعف های نظام بانکی کشور بپردازیم.

  وی افزود: ما برای توسعه به تامین مالی و ارتباط با بانک های بین المللی نیازمندیم و این کارها جز از طریق نظام بانکی کشور قابل انجام نیست.

  وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این مراسم با بیان اینکه با مطالعه تاریخ و تجربیات گذشتگان می توانیم راهکارهایی برای حل مشکلات امروز پیدا کنیم، گفت: تاریخ منشاء ارزشمندی از تجارب است که می تواند در مسیر توسعه به ما کمک کند.

  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم در این مراسم گفت: اگر با رویکرد آموزش به موزه های تخصصی نگاه کنیم، دانش و تجارب موجود در موزه ها می تواند علاوه بر جنبه آموزش نقش موثری در جذب گردشگران و معرفی و شناساندن فرهنگ و شیوه مدیریتی کشور داشته باشد.

  معاون اول رئیس‌جمهور پیش از حضور در این مراسم، موزه بانک ملی ایران را افتتاح و از بخش های مختلف آن بازدید کرد.

  سکه‌ها از دوره هخامنشی، هدایای بانک های همتا و یا رقیب، روند بانکداری از زمان مبادلات پولی تا دوره قاجار و آثار هنری خریداری شده پیش و پس از انقلاب از جمله آثار به نمایش گذاشته شده در این موزه است.

  برچسب ها :

  نظرات