آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ , Monday 19 March 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82362
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دکتر حسن روحانی: اکنون که دشمنان مایوس شده اند همه امکاناتشان را بسیج کرده اند تا صلح را بر ما تحمیل کنند تا جلوی انقلاب اسلامی را بگیرند ما صلح دائمی می خواهیم و این جز با نابودی صدام و حزب بعث امکان پذیر نیست.

  روحانی: دشمن به دنبال صلح تحمیلی است

  آیت الله صانعی: تا می خواهیم به اموال آنها که میلیاردها تومان چپاول کرده اند رسیدگی کنیم فریاد اسلام خواهی سر می دهند. امامی کاشانی: روح سلحشوری ایثار رزم و حماسه جبهه های ما را فراگرفته است. روحانی: دشمن همه امکانات خود را بسیج کرده است تا صلح را بر ما تحمیل کند. وزیر خارجه […]

  • آیت الله صانعی: تا می خواهیم به اموال آنها که میلیاردها تومان چپاول کرده اند رسیدگی کنیم فریاد اسلام خواهی سر می دهند.

  • امامی کاشانی: روح سلحشوری ایثار رزم و حماسه جبهه های ما را فراگرفته است.

  • روحانی: دشمن همه امکانات خود را بسیج کرده است تا صلح را بر ما تحمیل کند.

  • وزیر خارجه نتایج سفر به سوریه و گفت و گو با حافظ اسد را تشریح کرد.

  آیت الله صانعی: در قوه مقننه و قضائیه و دولت خط مشی های امام حاکم است

  نماز جمعه این هفته شهر خون و قیام با حضور انبوه مردم و زائران حرم مطهر حضرت معصومه (س) به امامت آیت الله صانعی امام جمعه موقت قم در مدرسه امام صادق (ع) و خیابان های اطراف اقامه شد.

  آیت الله صانعی با اشاره به اینکه عده ای هر گونه رسیدگی به خیانت های پولی را مخالف اسلام قلمداد می کنند گفت: امروز وظیفه قوه قضائیه است که احقاق حق کند و حقوق مردم را بازپس بگیرد لکن عده ای که در رژیم گذشته به ثروت هنگفتی دست یافته اند هر گونه بررسی در اموال خود را مخالفت با احکام شرع می دانند و داد بر می آورند که این خیانت به اسلام است.

  وی افزود: آن عده ای که میلیاردها تومان پول بیت المال را چپاول کرده اند امروز طلبکار شده اند و به شورای عالی قضائی نامه می نویسند و شکایت می کنند.

  امام جمعه موقت قم افزود: این را بدانید که در قوه مقننه و قضائیه و دولت خط مشی های امام حاکم است. آنها می خواهند روحانیت و بازار را مقابل هم قرار بدهند و تفرقه بیندازند فرزندان ما شهید شده اند که مالکیت محترم باشد. اما تا به کسی که ثروتش یک قلم یک میلیارد تومان است می گویم از کجا آورده ای می گویند مملکت دارد کمونیستی می شود.(۱)

  آیت الله امامی کاشانی: در حال حاضر استکبار تمامی امکاناتش را متوجه عراق کرده است

  نماز وحدت بخش و دشمن شکن جمعه این هفته تهران با حضور گسترده امت حزب الله در میعادگاه عاشقان الله دانشگاه تهران و به امامت آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران برگزار شد.

  آیت الله امامی کاشانی در خطبه های این هفته جمعه تهران گفت: در حال حاضر استکبار تمامی امکاناتش را متوجه عراق کرده و سیل اسلحه را به سوی آن سرازیر کرده است و در تبلیغات خود نیز ادعا می کنند تکنیک و تاکتیک عراق چنین و چنان است. یکی از افتخارات فرانسه این بود که موشک اگزوست به عراق اهدا کرد تا کشتی ها را هدف قرار بدهد ولی تا کنون عراق نتوانسته است  به خوبی از آنها استفاده کند وقتی عراق ادعا می کند ۶ هدف دریایی را زده است در حقیقت چیزهای دیگری را هدف قرار داده است یعنی تکنیک ما و جوانان ما طوری عمل کرده اند که موشک های عراقی به هدف نمی خورند.

  امام جمعه موقت تهران افزود: وقتی رزمندگان ما در جبهه ها شعار می دهند جنگ جنگ تا پیروزی دلیل آن این نیست کا ما جنگ طلب هستیم و طالب صلح نیستیم معنای آن این است که روح سلحشوری ایثار رزم و حماسه جبهه های ما را فراگرفته است.

  روحانی: صلح جز با نابودی صدام ممکن نیست

  دکتر حسن روحانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: اکنون که دشمنان مایوس شده اند همه امکاناتشان را بسیج کرده اند تا صلح را بر ما تحمیل کنند تا جلوی انقلاب اسلامی را بگیرند ما صلح دائمی می خواهیم و این جز با نابودی صدام و حزب بعث امکان پذیر نیست.

  روحانی افزود: رزمندگان ما نشان داده اند که اطلاعات ماهواره ها و آواکس ها به درد نمی خورد و عملیات خیبر نشان داد که هیچ سلاحی بر رزمندگان اسلام کارگر نیست و گل آلود کردن آبهای خلیج فارس نیز صدام را نجات نخواهد داد.(۲)

  بازگشت وزیر خارجه از سوریه

  دکتر علی اکبر ولایتی وزیر امور خارجه کشورمان و هیئت همراه پس از یک دیدار دو روزه از سوریه، وارد تهران شدند.

  دکتر ولایتی هنگام ورود به تهران در تشریح این سفر و ملاقات های انجام شده گفت: در ملاقات با مقامات سوری یک بار دیگر به این نکته تاکید شد که عامل اصلی جنگ و تشنج در منطقه صدام است و برای رفع جنگ و تشنج باید این عامل از میان برداشته شود.

  دکتر ولایتی افزود: با توجه به حساسیت منطقه و تحولات سریعی که دائما در حال روی دادن است و با توجه به روابط نزدیک و استراتژیک جمهوری اسلامی ایران و سوریه لازم است که دو کشور هر چند وقت یک بار و با فواصل نه چندان طولانی تماس و مذاکره داشته باشند و درباره مسائل منطقه تبادل نظر بکنند.(۳)

  منابع:

  ۱٫ کیهان، ۲۳ تیر ۶۳، ص ۲
  ۲٫ اطلاعات، ۲۳ تیر ۶۳، ص ۴
  ۳٫ کیهان، ۲۳ تیر ۶۳، ص

   

  برچسب ها :

  نظرات