آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ , Thursday 19 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82352
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرآیند نظارت بسیار قوی بر فیلم‌ها وجود دارد و این نظارت تا مرحله اکران ادامه می‌یابد و درباره فیلم اکسیدان نیز همه مراحل مربوطه طی شده است.

  همه مراحل نظارت مربوط به فیلم اکسیدان طی شده است

  سیدرضا صالحی امیری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به چگونگی ادامه فعالیت مدرسه ملی سینما، اظهارداشت: مدرسه ملی سینما یکی از کارهایش توجه به جوانان علاقه‌مند به سینما است و قرار است بیشتر جنبه کاربردی برای جوانان داشته باشد تا جنبه کلاسیک. وی با اشاره به موضوع نظارت بر اکران […]

  سیدرضا صالحی امیری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به چگونگی ادامه فعالیت مدرسه ملی سینما، اظهارداشت: مدرسه ملی سینما یکی از کارهایش توجه به جوانان علاقه‌مند به سینما است و قرار است بیشتر جنبه کاربردی برای جوانان داشته باشد تا جنبه کلاسیک.

  وی با اشاره به موضوع نظارت بر اکران فیلم‌های سینمایی تصریح‌کرد: همه می‌دانند که فرآیند نظارت بسیار قوی بر فیلم‌ها وجود دارد و این نظارت تا مرحله اکران ادامه می‌یابد و در مورد فیلم اکسیدان نیز همه مراحل مربوطه طی شده است.

  وزیر ارشاد اضافه کرد: نمایندگان محترم درباره این فیلم نامه‌ای به من نوشتند و اعتراض داشتند. جلسه‌ای با حضور نمایندگان برگزار شد؛ قرار شد نمایندگان محترم ابتدا فیلم را ببینند و بعد از آن جلسه‌ای برای ارزیابی و اشکالات فیلم برگزار شود.

  صالحی‌امیری افزود: از نظر ما جهت‌گیری کارگران و تهیه‌کننده وفاق میان اقلیت‌ها و ادیان بوده، اما اینکه چه مقدار در این سیاست و هدف موفق بوده  یا نه بحث ثانوی است.

  وی ادامه داد:‌ نمی‌توانیم صرف یک اعتراض یا قضاوت، یک فیلم را از اکران خارج کنیم و یا موضع‌گیری خاصی داشته باشیم، چون وظیفه وزارت ارشاد حمایت از جامعه بزرگ سینما، تهیه‌کنندگان، کارگردانان و اعمال نظارت بیشتر بر روند فیلم هاست. مطمئن باشید همزمان با حمایت از جامعه بزرگ سینمایی روند نظارت را هم تقویت می‌کنیم.

  وزیر ارشاد در پاسخ به سؤالی دباره حضورش در کابینه آینده اظهارداشت: تقاضای من این است رسانه‌ها از هرگمانه زنی درباره کابینه خودداری کنند. شخص رئیس‌جمهور‌ تعیین‌کننده همکاران خود در کابینه هست. همه ما باور داریم که باید کمک رئیس‌جمهور باشیم تا بهترین کابینه را تشکیل دهند. بنده به عنوان همکار همیشه در کنار رئیس بوده  و هستم اینکه ما در کجا باشیم فرع است، موفقیت رئیس‌جمهو در پاسخ به مطالبات مردم برای ما آرزوست.

  وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر انتقادات به سخت‌گیری‌ها برای اعطای مجوز به کنسرت‌های پاپ اظهارداشت: برای این مسئله یک منطق، آئین‌نامه و ضوابط وجود دارد که ما در چارچوب آن عمل می‌کنیم و تحت تاثیر فشارها و فضاسازی‌ها قرار نخواهیم گرفت.

  وزیر ارشاد با تأکید بر اینکه موسیقی یک هنر جمعی مورد نیاز کشور و از کانو‌ن‌های اصلی مصرفی جامعه است که انواع مختلف دارد، افزود: اینکه بیاییم با یک قضاوت ناآگاهانه یا ناعادلانه کل موسیقی را زیر سوال ببریم کار درستی نیست.

  صالحی‌امیری با بیان اینکه معتقد نیستیم در روند تولید، توزیع و مصرف موسیقی بلا‌اشکال هستیم، کفت: البته باید این اشکالات را مرتفع کنیم، سیاست قطعی ما در معاونت هنری تقویت حوزه موسیقی مورد نیاز جامعه و اعمال نظارت بیشتر بر روند تولید و توزیع هست.

  وی خاطرنشان کرد: در برخی مواقع حواشی موسیقی مطرح می‌شود، باید تلاش کنیم بر حواشی اجرا در سالن‌های مختلف نظارت بیشتری کنیم تا مبادا مورد تکدر خاطر جامعه بزرگ دیندار کشور نشود، اما اصل موسیقی به عنوان یک هنر تاریخی و ریشه‌دار باید تقویت و نگاه‌مان را به این حوزه اصلاح کنیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات