آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ , Friday 20 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82340
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر معاملات آرام و متعادل با حضور نوسان‌گیران فروشنده سهام بود که حقوقی‌های گروه فلزی‌ها با معاملات کد به کد حامی شاخص کل بازار شدند.

  تقویت ۱۹ واحدی شاخص کل بورس/ حمایت قرضی حقوقی‌ها در برابر نوسان‌گیران فروشنده

  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهار شنبه ۲۱ تیرماه ۹۶ با افزایش ۱۹ واحدی روی رقم ۷۹ هزار و ۵۰۹ واحد ایستاد. شاخص کل هم ‌وزن اما بدون تغییر محسوسی عدد ۱۷ هزار و ۳۴۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با […]

  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهار شنبه ۲۱ تیرماه ۹۶ با افزایش ۱۹ واحدی روی رقم ۷۹ هزار و ۵۰۹ واحد ایستاد.

  شاخص کل هم ‌وزن اما بدون تغییر محسوسی عدد ۱۷ هزار و ۳۴۴ واحد را به نمایش گذاشت.

  شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۴۶ واحدی به رقم ۸۷ هزار و ۳۳  واحد دست یافت.

  شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۷۱ واحدی به رقم  ۵۴ هزار و ۹۵۱  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۲۹۱ واحدی عدد ۱۷۷ هزار و ۵۱۲  واحد را به نمایش گذاشت.

  امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش سه واحدی به ۹۰۹ واحد رضایت داد.

  براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ملی صنایع مس ایران با ۱۹ واحد، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایران و فولاد خوزستان هر یک تا ۱۵ واحد و فولاد مبارکه با۹ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

  در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۷۵ واحد ، معدنی و صنعتی گل گهر با ۹ واحد و ایران خودرو با ۶ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

  به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۳۴ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵۲۵  میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۰ هزار و ۱۱۵  نوبت داد و ستد بود.

  طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه پارسیان، ق تقدم خرید سهام نفت ایرانول، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، داروسازی کوثر، صنایع کاشی و سرامیک سینا، لعاب‌ایران، تولیدی شیشه دارویی رازی، ایران‌دارو، لبنیات کالبر، بهنوش ایران، تولید برق عسلویه مپنا، صکوک اجاره صامیا از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های کود شیمیایی اوره لوردگان، اوراق مشارکت میدکو، بازرگانی و تولیدی مرجان‌کار و اقتصادی و خودکفایی آزادگان، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، دامداری تلیسه نمونه، داروسازی تهران دارو، داروسازی تولید دارو، آذریت، مهندسی ساختمان و تأسیسات راه‌آهن، اوراق مشارکت لیزینگ امید، بورس اوراق بهادار تهران، شرکت کارگزاران بورس اوراق بهادار، نهادهای مالی بورس اوراق بهادار، تولیدی لنت ترمز ایران، زامیاد، گروه کارخانه‌های نورد آلومینیوم، سیمان داراب، شهد ایران، معدنی و صنعتی گل‌گهر، معادن بافق، نفت پاسارگاد و حق تقدم خرید سهام آن متوقف شدند.

  امروز همچنین آگهی عرضه ۳۱٫۷۰ درصدی سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت صنایع پتروشیمی زنجان به ارزش کمتر از ۵۳ میلیارد تومان برای عرضه در روز شنبه آگهی شد.

  به گزارش فارس امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۴۵ میلیون سهم ذوب‌‌آهن اصفهان به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان جا به جا شد.

  در ملی صنایع مس ایران نیز کمتر از ۳۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۷ میلیارد تومان کد به کد شد.

  همچنین کمتر از ۳۰ میلیون سهم معدنی صنعتی گل‌گهر به ارزش کمتر از ۷ میلیارد تومان میان سهامداران این سهم منتقل شد.

  همچنین کمتر از ۲۵ میلیون سهم صنعتی آما به ارزش کمتر از ۱۰ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

  در عین حال امروز اندکی بیش از ۲۱ میلیون سهم مخابرات ایران به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابجا شد.

  در فولاد مبارکه اما امروز ۱۰ میلیون سهم به ارزش ۱٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

  براساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی معاملاتی کم حجم را به نظاره نشسته بود که اغلب معامله‌گران کوتاه‌مدت نگر بازار با هدف شناسایی بازدهی کوتاه‌مدت، استراتژی فروش سهام را در دستور کار خود قرار دادند، هم‌زمان با پرترافیک شدن روزهای آتی در فصل مجامع، انگیزه چندانی بری فروش و یا حتی خرید سهام وجود ندارد.

  امروز در نماد معاملاتی پرسر و صدای مواد ویژه لیا نیز در حالی فشار عرضه بر تقاضای سهام غلبه داشت که دعوای فروشندگان و خریداران سهام در این نماد امروز از کد حقوقی به کد حقیقی جابجا شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات