آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ , Saturday 17 March 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82315
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  طبق اعلام هواشناسی امروز در ساعات بعدازظهر در برخی نقاط استان‌های البرز، قزوین، تهران، مرکزی رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

  پیش بینی رگبار باران در مناطقی از کشور +جدول

  بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدلها، در روز چهارشنبه در استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، مازندران، گلستان، شرق گیلان، برخی نقاط سمنان و در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط استان‌های البرز، قزوین، تهران، مرکزی رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود. شدت بارش […]

  بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدلها، در روز چهارشنبه در استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، مازندران، گلستان، شرق گیلان، برخی نقاط سمنان و در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط استان‌های البرز، قزوین، تهران، مرکزی رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

  شدت بارش در این روز در شرق خراسان شمالی بوده و دریای خزر نیز در این روز مواج است. روز پنجشنبه این وضعیت در مناطق ذکر شده تداوم داشته و بارش در استان‌های مازندران، غرب گلستان و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی تشدید می‌گردد.

  ضمن اینکه در این روز دامنه بارش‌ها استان‌های واقع در غرب کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی از جمله کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان و غرب اصفهان را فرا می‌گیرد.

  روز جمعه مناطق متأثر از این سامانه مشابه روز پنجشنبه بوده، همچنین در روز‌های پنجشنبه و جمعه به سبب جریانات گرم و مرطوب جنوبی و همراهی آن با جریانات تراز میانی، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در جنوب شرق کشور به ویژه در کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد.

  از لحاظ دمایی، تا روز جمعه روند کاهش نسبی دما در استان‌های نوار شمالی کشور خواهیم داشت. در سه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور به ویژه منطقه زابل باد و گردوخاک پیش بینی می‌شود.

  بر این اساس در دو روز آینده در استان‌های سمنان، تهران، البرز، قزوین، مرکزی و اصفهان در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می‌شود. در همین مدت به سبب افزایش سرعت وزش باد، پدیده باد و گردوخاک در استان‌های ایلام، کرمانشاه، خوزستان و بوشهر پیش بینی می‌شود شرق دریای عمان در سه روز آینده مواج خواهد بود.

  نقشه آب و هوا
   

  برچسب ها :

  نظرات