آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ , Thursday 19 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82300
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  استاد حوزه و دانشگاه:

  دولت در زمینه حجاب و عفاف کم کار است/ سونامی بی عفتی و بی حجابی خطر بزرگ امروز جامعه

  استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از عملکرد ضعیف دولت در زمینه حجاب و عفاف گفت: سونامی بی عفتی و بی حجابی خطر بزرگی برای جامعه است.

  آوای شمال/ حجت الاسلام عبدالله احمدنژاد پیش از ظهر امروز در مراسم پایانی راهپیمایی روز عفاف و حجاب در مصلی محمودآباد، اظهارکرد: آیت‌الله بهاالدینی که با امام زمان(ع) ارتباط داشت فرمود که خانم‌هایی که چادر بر سر دارند هر قطره قطره عرق بدن در آفتاب هر قطره‌اش خورشید است و این چادر در سه جا توسط حضرت زهرا(س) شخص را شفاعت می‌کند.

  وی افزود: بر طبق کتاب ثواب‌العمال این سه جا ابتدا در داخل قبر و بعد در برزخ و در نهایت در قیامت شفاعت حضرت زهرا(س) را زنان محجبه و چادری دارند.

  احمد‌نژاد در این خصوص گفت: وقتی برای کارمندی که در مناطق بد آب و هوا کار می‌کند دولت یک سختی شرایط کار در حقوق‌اش منظور می‌کند مطمئن باشید برای شما زنان با حجاب که در گرمای هوا با حجاب کامل و چادر به بیرون می‌آیید و بعضا از زنانی هم حرف می‌شنوید از حضرت زهرا(س) اجرتان را می‌گیرید.

  این استاد حوزه درباره شکل‌گیری تفکر اومانیسم در دنیا عنوان کرد: این تفکر که از جانب غربی‌ها با برنامه و هدف آمد و می‌گویند که فقط انسان مهم است و خدا و قیامت و قبر ارزشی ندارند کی رفته و کی دیده و اصالت را به انسان دادند و این تفکر در نقاشی و سبک غرب اثر گذاشت.

  وی در ادامه بیان کرد: به عنوان نمونه در قبل از این تفکر نقاشی که از حضرت مریم در موزه‌ها و کلیساها وجود داشت مریم را یک دختر عفیف و پاک معرفی می‌کردند که دو زانو نشسته و به زمین نگاه می‌کرد ولی الان بعد از تفکر اومانیسیم نقاشی که از مریم مقدس داریم روی آرایش و چشم و ابروی مریم کار می‌کنند.

  وی افزود: غربی‌ها الان روی صورت حضرت مریم در نقاشی کار می‌کنند که دو زانو نشسته و گوشه دامن مریم رفته کنار  و زانوی وی مشخص است و این بر طبق یک نظم و برنامه‌ریزی دارند این کار را می‌کنند و معلوم نیست که چه بلایی می‌خواهند بر سر کشور ما بیاورند و چه سونامی به سمت ایران و جهان اسلام در پیش است.

  احمدنژاد درباره نفوذ تفکر اومانیسم در سینما خاطرنشان کرد: این تفکر ابتدا در نقاشی ثبت شد و بعد در سینما ثبت شد چون ما در فیلم و سریال‌های قبل این تفکر نقش‌های زن همه با حجاب و پوشش دامن و پیراهن آستین بلند بودند که اومانیسم را وارد سینما کردند و به خورد جهان غرب دادند و امروزه وارد جامعه ما هم شده است.

  وی اضافه کرد: بعد از تفکر اومانیسم ما سینمای هالیوود را داریم و کار ما به جایی رسید که امروزه گلشیفته فراهانی‌ها به آن طرف می‌روند و دنبال نقش به‌صورت برهنه و عریان در سینما و فیلم هستند.

  احمدنژاد تصریح کرد: تفکر اومانیسم در همه جا وارد شد و آنها توی دنیای غرب امروز به این نتیجه رسیدند و در راهپیمایی‌های‌شان در کشورهای غربی همه به سجده افتادند که امروز معنویت کارمان را درست می‌کند و ما تازه در قرن ۲۱ در ایران به یاد ما آمد که باید به روز باشیم و نمی‌دانیم که چه مصیبت و بلایی دامن‌گیر کشورمان می‌شود.

  وی یادآورشد: در غرب تفکر سفید راه افتاد که با شال و دستبند سفید دور می‌زنند و هدف آنها زیرپا گذاشتن حجاب است و آنها از حجاب می‌ترسند چون حیا ترمز زن است و حیا یک دیواره موشکی است که زن دور خودش می‌کشد که هیچ احدی جرات ندارد به سمتش برود.

  احمدنژاد در خصوص تفکرات دنیای غرب و رژیم صهیونیستی برای از هم پاشیدگی کانون خانواده در ایران بیان کرد: نتانیاهو گفت برای اینکه ایران را بترکانیم باید نقش مادر را از زنان جدا کنیم یعنی زن حس نکند که مادر است و حس رقابت در خانه به او دست دهد و به مردش بگوید همانقدر که من مسؤول هستم تو هم مسؤول هستی مگر من باید برای تو بچه بزرگ کنم؟

  وی ادامه داد: نقاط ضعف ما این ست که خانم‌های کارمند بچه‌های خودشان را به مهد کودک می‌سپارند ای خواهر من مهد کودک برای بچه تو دل نمی‌سوزاند و یکی از زمینه‌های ریشه‌ای ما از زمان کودکی شکل می‌گیرد و ما حوصله بچه را نداریم چون سرکار هستیم و آنها در مهد کودک رقص و آواز را می‌آموزند و توی خونه هم برای بچه تبلت می‌خریم و وی را از خودمان دور می‌کنیم و این برنامه‌ریزی غرب است و ما باید حواس‌مان جمع باشد.

  این استاد حوزه درباره حجاب و عفاف از نگاه حضرت علی(ع) عنوان کرد: حضرت فرمود زنی که حیا و عفاف دارد این زن تا مرز ملک می‌رسد و به حد فرشته بودن می‌رسد و امروز دنیای غرب و نتانیاهو آمدند که شما زنان را از مرحله فرشته بودن به پایین بیاورند و گفتند که زن ایرانی باید قبول کند که مادر نیست.

  احمدنژاد در پایان گفت: دولت در این زمینه زیاد کار نمی‌کند و همین حرکت شما زنان که با چادر توی سطح شهر راهپیمایی کردید به خدا قسم اثر دارد و شما ابتدا باید از خانه‌های خودتان شروع کنید و شرایط خانه را شرایط حیا قرار دهید تا حضرت زهرا(س) از شما راضی باشد.

  برچسب ها :

  نظرات