آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ , Thursday 21 June 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 82171
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > سیاسی
 •   

  دولتمردان توان احقاق حق حجاج ایرانی را ندارند/ نقش مهم علما برای حضور و یا عدم شرکت حجاج ایرانی در حج امسال

  یک نویسنده کتاب‌های دینی به زبان عربی با اشاره به اینکه مسؤولان دولت توان احقاق حق حجاج ایرانی را ندارند، گفت: نقش علما برای حضور و یا عدم شرکت حجاج ایرانی در حج امسال بسیار مهم است.

  آوای شمال/ اظهار کرد: هر انسانی زمانی که محرم می‌شود و نیت می‌کند، به سوی خدا در حرکت است و باید ارزش و فرصت این لحظه را دانست.

  وی با بیان اینکه خودسازی و تغییر حالات درونی و بیرونی افراد به آسانی در حج ابراهیمی فراهم می‌شود، افزود: جایگاه حج بسیار بالا است چرا که در این سفر معنوی نظرهای قرآن را اعمال کرده و فریضه الهی را انجام می‌دهیم.

  این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه حج سال گذشته برای مسلمانان کشورمان بسیار ناخوشایند بود، گفت: آل‌سعود با مدیریت بسیار ضعیف و مشکوکی که حج سال گذشته انجام داد، بسیاری از مشکلاتی را به وجود آورد که جان مردم بی‌گناه گرفته شد.

  حسینی با بیان اینکه بی‌کفایتی مسؤولان آل‌سعود در برگزاری حج کاملا مشهود است، خاطرنشان کرد: آل‌سعود تنها به دنبال تامین منابع مالی برای حمایت از تروریسم جهانی و تکفیری است و این ادعا با بمباران کشورهایی چون یمن، بحرین و کمک‌های مالی تسلیحاتی به تروریسم اثبات می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه آل‌سعود تفاوتی با صهیونیست‌ها ندارد، تاکید کرد: باید دید از تحریم حج کدام یک، مردم ایران یا رژیم آل‌سعود سود می‌برند.

  این نویسنده با بیان اینکه تحریم حج از سوی مردم کشور دو فایده مهم دارد، خاطرنشان کرد: تحریم حج موجب ضرر اقتصادی بر عربستان و مقابله با توهین به زائران ایرانی است.

  حسینی در پایان با اشاره به اینکه وقتی مسؤولان دولت تدبیر و امید توان دستیابی به حقوق ضایع شده ایران در سفر حج را ندارند، مردم باید خود ورود کنند، گفت: نقش علما نیز برای خروج از سردرگمی مردم به منظور شرکت در حج ابراهیمی امسال بسیار مهم است.

  برچسب ها :

  نظرات