آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8202
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نامه اسحاق جهانگیری به رهبر انقلاب

  آوای شمال/ اسحاق جهانگیری عصر امروز در آیین افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان با گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: کرمانی‌ها در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند. وی بیان داشت: اتفاقی که در مسجد کرمان روی داد شاهدی زنده شد که در سراسر کشور مردم شعار مسجد کرمان را شاه به آتش کشید را […]

  آوای شمال/ اسحاق جهانگیری عصر امروز در آیین افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان با گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: کرمانی‌ها در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند.

  وی بیان داشت: اتفاقی که در مسجد کرمان روی داد شاهدی زنده شد که در سراسر کشور مردم شعار مسجد کرمان را شاه به آتش کشید را شعار می‌دادند

  معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: کرمان شهدای عزیز و بزرگواری در پیروزی انقلاب اسلامی تقدیم کرد.

  وی افزود: هرچه داریم از امام خمینی (ره) است و ایشان در مقطع ویژه‌ای توانست انقلاب را به پیروزی برساند و راه را برای مردم جهان باز کند و بی‌شک انقلاب اسلامی ایران مردمی‌ترین انقلاب قرن بیستم لقب می‌گیرد.

  جهانگیری اضافه کرد: آرمان‌های امام خمینی (ره) را باید ادامه دهیم و انقلاب را همیشه زنده و پویا نگه داریم.

  وی با اشاره به اینکه با مشکلات درمان استان کرمان آشنا هستم، افزود: در ابتدای سال جاری که برای دیدار با والده به کرمان آمدم از بیمارستان باهنر بازدید کردم و فکر می‌کردم وضعیت بقیه بیمارستاها بهتر از این بیمارستان است اما متوجه شدم وضع بیمارستاهای کرمان خوب نیست و مسئله جدی است و باید راهکاری پیدا کرد.

  جهانگیری تصریح کرد: برای رفع مشکل بیمارستاهای  کرمان راهی پیدا می‌شود و این دغدغه را برطرف می‌کنیم.

  وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی یکی از نمودهای فرسودگی سازمانی در دولت قبل است، تصریح کرد: نامه‌ای را در سال‌هایی که مسئول نبودم برای رهبری نوشتم و از سازمان تامین اجتماعی نام بردم و گفتم چرا زمانی که مردم این همه گرفتاری دارند، باید سازمانی را که با رفاه مردم در ارتباط است یک قوه حکم مدیریت، قوه دیگر حکم بازداشت این فرد را می‌دهد و قوه دیگر وزیر مرتبط را استیضاح می‌کند و نتیجه آن اتفاقاتی است که در داخل سازمان می‌افتاد.

  جهانگیری عنوان کرد: دوستان تامین اجتماعی ما با حوصله هستند و قصد ندارند اتفاقات تامین اجتماعی در گذشته را بگویند اما من خودم باید بگویم زیرا اگر نگوییم در حق مردم جفا شده و وظیفه خود ر انجام ندادم.

  وی گفت: خوشحالیم که امروز دغدغه سازمان تامین اجتماعی این شده است که چگونه مشکلات میلیون‌ها مردم را رفع کنند.

  این مسئول اضافه کرد: اقتصاد کشور به دریچه باثباتی رسیده است و آرام شده است و نمی‌گوییم مشکلات را رفع کرده‌ایم اما تشنجی که در اقتصاد به وجود آمده بود را برطرف کردیم و آرامش فکری به مردم برگرداندیم.

  وی با بیان اینکه دیگران فکر می‌کنند دولت توسعه‌گراست و کمتر به رفاه توجه می‌کند، خاطرنشان کرد: زمانی که کار را آغاز کردیم، متوجه شدیم تورم اصلی‌ترین مسئله زندگی مردم است تورمی که به ۴۰ درصد رسیده بود و اطلاع داشتیم باید به دولت سختگیری کنیم و رئیس جمهور دستوراتی صادر نکند که با جیب مردم ارتباط مستقیم دارد و تورم را به ۱۶ درصد رساندیم.

  جهانگیری تصریح کرد: گرانی وجود دارد اما تورم ۱۶ درصد شده است نه اینکه ۴۰ درصد رشد داشته باشد.

  وی عنوان کرد: مسئله درمان هم در اولویت رئیس جمهور و وزیر بهداشت قرار گرفت و همه از این اقدام قدردانی می‌کنند.

  معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: مردم متوجه هستند این دولت دو خط موازی توسعه و راه‌هایی برای پیشرفت و مسائل رفاه و معیشت مردم به‌صورت همراه دنبال می‌کند.

  جهانگیری با اشاره به اینکه در این دولت تصمیماتی که موجب به هم ریختن آرامش مردم شود، گرفته نمی‌شود، ادامه داد:  درباره تصمیم‌هایی که آثار اجتماعی دارد با ذی‌نفعان اجتماعی صحبت می‌کنیم.

  منبع: فارس

  برچسب ها :

  نظرات