آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8199
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تاکید رهبر انقلاب بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاهها

  آوای شمال/ محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع تشکلهای اسلامی دانشجویی دانشگاه کاشان با اشاره به دیدار دو هفته قبل خود با مقام معظم رهبری گفت: ایشان بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاهها  و مراکز آموزش عالی  تاکید دارند. وی ادامه داد: وزارت علوم از برگزاری کرسی های آزاد اندیشی […]

  آوای شمال/ محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع تشکلهای اسلامی دانشجویی دانشگاه کاشان با اشاره به دیدار دو هفته قبل خود با مقام معظم رهبری گفت: ایشان بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاهها  و مراکز آموزش عالی  تاکید دارند.

  وی ادامه داد: وزارت علوم از برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در چارچوب قوانین و رعایت عدالت و انصاف حمایت می کند.

  فرهادی افزود: دانشجویان می توانند در یک محیط آرام و همدلانه که همه به قانون پایبند باشند و آن را رعایت کنند بصورت آزادانه فعالیت داشته باشند و درآگاهی  بخشی به جامعه نقش آفرینی کنند.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در کنار بعد آموزشی و تربیت نیروهای متخصص برای جامعه، دانشگاهها باید دانشجویان را با مسائل فرهنگی و دینی نیز  درحد کافی آشنا کنند.

  فرهادی تاکید کرد: دانشجویان باید در محیط دانشگاهها مهارت های مختلف مدیریتی و شغلی  را یاد بگیرند  و منتظر اشتغال  در دستگاه های دولتی نباشند و  با حضور در شرکت های دانش بنیان به خود و اقتصاد ملی کمک کنند.

  وی گفت: مدیریت دانشگاهها باید عملکرد قانونمند همراه با رضایت دانشگاهیان را در همه امور نظیر مسایل استخدام و جذب نیروی انسانی و اعضای هیئت علمی مدنظر داشته باشند که ما در همین راستا هماهنگی بین مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم و هیاتهای عالی جذب را تقویت کرده و  زمان رسیدگی به پرونده ها را کاهش داده ایم.

  در این مراسم که سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و دکتر عباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان نیز حضور داشتند، تعدادی  از نمایندگان تشکل های اسلامی  دیدگاههای خودرا با وزیر علوم  در میان گذاشتند.

  برچسب ها :

  نظرات