آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ , Thursday 19 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81911
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  سفیر قطر در اسپانیا در جریان یک سخنرانی در شهر مادرید با اشاره به شکست عربستان و امارات در یمن گفت برخی کشورها به دلیل شکست در یمن به دنبال درگیری با ایران هستند.

  قطر: برخی کشورها به دلیل شکست در یمن به دنبال درگیری با ایران هستند

  «محمد بن جهام الکواری»، سفیر قطر در اسپانیا در یک سخنرانی گفته که بحران فعلی‌های در منطقه ممکن است به نظامی‌سازی منطقه منجر شده و تبعات نامساعدی برای منطقه و جهان به بار بیاورد. وی که به گزارش بخش انگلیسی خبرگزاری رسمی قطر در «اندیشکده سلطنتی مطالعات بین‌المللی و راهبردی» در شهر مادرید سخنرانی می‌کرد […]

  «محمد بن جهام الکواری»، سفیر قطر در اسپانیا در یک سخنرانی گفته که بحران فعلی‌های در منطقه ممکن است به نظامی‌سازی منطقه منجر شده و تبعات نامساعدی برای منطقه و جهان به بار بیاورد.

  وی که به گزارش بخش انگلیسی خبرگزاری رسمی قطر در «اندیشکده سلطنتی مطالعات بین‌المللی و راهبردی» در شهر مادرید سخنرانی می‌کرد گفت: «به دلیل قطع روابط دیپلماتیک با کشور قطر و محاصره یکجانبه علیه این کشور شاهد بحرانی بی‌سابقه هستیم.»

  «الکواری» در این نشست که با حضور سیاستمداران، روزنامه‌نگاران و تاجران اسپانیایی برگزار شد گفت: «خاطرنشان کردن این نکته جالب است که کشورهایی که این بحران و محاصره را ایجاد کردند درباره آن در شورای همکاری خلیج (فارس) یا در گفت‌وگوهای میان دولت‌ها رایزنی نکردند.»

  وی رفتار کشورهای عربی تحریم‌کننده قطر را «غیرقابل پذیرش» توصیف کرد و گفت که این کشورها قطر را به عنوان شکاری آسان می‌بینند که بایستی فوراً به مطالبات آنها پاسخ بدهد. «الکواری» همچنین گفت که آنها با اجتناب از راه مذاکره و گفت‌وگو روشی به دور از تمدن را پیش گرفته‌اند.

  دیپلمات قطری در بخش دیگری از این سخنرانی با اشاره به اتهامات کشورهای عربی درباره حمایت از دوحه از «تروریسم» گفت: «ما با صدای بلند می‌گوییم که قطر از تروریسم حمایت نمی‌کند و موضوع تروریسم به سلاحی در دست کشورها برای استفاده علیه برخی کشورهای دیگر جهت ایجاد اختلاف تبدیل شده است.»

  «الکواری» سپس به موضوع سیاست خارجی قطر پرداخت و گفت که دوحه در این عرصه سیاستی مستقل را دنبال می‌کند و در سال‌های اخیر، به مرکزی برای گفت‌وگو و میانجی‌گری‌های بین‌المللی تبدیل شده است.

  سفیر قطر گفت که معتقد است برخی از کشورها به دلیل حمایت قطر از «بهار عربی» (بیداری اسلامی) به دنبال انتقام از این کشور هستند. وی همچنین با اشاره به شکست عربستان و امارات در یمن گفت برخی کشورها طرحی برای ایجاد درگیری مستقیم با ایران دارند.

  «الکواری» گفت: «شاهد چرخشی خطرناک هستیم، چرا که از طرف برخی کشورها تمایلی برای نظامی کردن منطقه هستند که تبعات جدی برای کشورهای حاشیه خلیج (فارس) و جهان خواهد داشت.»

  برچسب ها :

  نظرات