آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ , Thursday 21 June 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81749
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اعلام این که تعداد کارگران قراردادی از مرز 12 میلیون نفر شامل 95 درصد کل کارگران کشور گذشت، گفت: برای اجرای تبصره یک ماده 7 قانون کار، وزارت کار در حال تدوین آیین‌نامه است.

  عبور کارگران قراردادی از مرز ۱۲ میلیون نفر/ آیین‌نامه حداکثر مدت موقت کار تدوین می‌شود

  اوای شمال/با اشاره به اینکه از سال ۱۳۷۴ به بعد شرکت‌های قراردادی و پیمانکاری به شکل نامعقولی رشد پیدا کرده‌اند، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد از کل کارگران کشور را قراردادی تشکیل می‌دهند. وی افزود: یکی از ضعف‌های موجود عدم اجرای تبصره یک ماده ۷ قانون کار مبنی بر لزوم تعیین […]

  اوای شمال/با اشاره به اینکه از سال ۱۳۷۴ به بعد شرکت‌های قراردادی و پیمانکاری به شکل نامعقولی رشد پیدا کرده‌اند، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد از کل کارگران کشور را قراردادی تشکیل می‌دهند.

  وی افزود: یکی از ضعف‌های موجود عدم اجرای تبصره یک ماده ۷ قانون کار مبنی بر لزوم تعیین حداکثر مدت موقت قانون کار است و در این باره تلاش‌های بسیاری نیز صورت پذیرفته تا آیین‌نامه‌های مربوط به آن تدوین شود.

  بیات گفت: اخیراً پیش‌نویسی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با تعیین حداکثر مدت موقت قراردادهای کار تدوین شده است که باید به امضای وزیر کار یا تصویب هیأت وزیران برسد.

  رئیس اتحادیه کارگران قراردادی با تأکید بر اینکه قراردادهای موقت مشکلات بسیاری را برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و کارگران کشور ایجاد کرده است،‌گفت: قراردادهای موقت عدم امنیت شغلی را رواج داده و کرامت انسانی کارگران را خدشه‌دار کرده است.

  وی گفت: با وجود اینکه باید ماهیت کار کارگاه‌ها به صورت مستمر و دائم تهیه شود اما تاکنون رایزنی‌ها برای تعیین زمان قراردادهای مدت موقت نتیجه‌بخش نبوده است.

  بیات با بیان اینکه قراردادهای سفید امضا، یک ماهه و سه ماهه به شکل نامطلوبی رواج پیدا کرده است، افزود: در صورتی که حداکثر مدت کارگاه‌ها با ماهیت کار موقت تعیین شود سایر کارگاه‌ها دیگر اجازه انعقاد قرارداد موقت با کارگران خود را نخواهند داشت و  این گونه امنیت شغلی‌شان به خطر نمی‌افتد.

  وی خاطرنشان کرد: تدوین آیین‌نامه‌های لازم برای تعیین حداکثر مدت قراردادهای کار در کارگاه‌های با کار غیرمستمر باید با حضور شرکای اجتماعی یعنی نمایندگان کارگری و کارفرمایی صورت پذیرفت.

   

  برچسب ها :

  نظرات