آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ , Friday 20 April 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81639
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  آزمون سراسری سال ۹۶ از دیروز با رقابت داوطلبان در پنج گروه آزمایشی برگزار شد که نتایج آن نیمه اول مردادماه اعلام خواهد شد.

  پرونده ماراتن چهل و هفتم آموزش عالی بسته شد

  آوای شمال/کنکور سراسری سال ۹۶ از روز گذشته با رقابت داوطلبان در گروه‌های علوم انسانی و علوم ریاضی کلید خورد و داوطلبان گروه هنر نیز عصر روز گذشته به رقابت پرداختند، داوطلبان گروه علوم تجربی صبح امروز در کنکور شرکت کردند و بعدازظهر امروز کنکور سراسری با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی به پایان […]

  آوای شمال/کنکور سراسری سال ۹۶ از روز گذشته با رقابت داوطلبان در گروه‌های علوم انسانی و علوم ریاضی کلید خورد و داوطلبان گروه هنر نیز عصر روز گذشته به رقابت پرداختند، داوطلبان گروه علوم تجربی صبح امروز در کنکور شرکت کردند و بعدازظهر امروز کنکور سراسری با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی به پایان رسید.

  * حضور بیشتر دختران در کنکور

  در آزمون سراسری سال ۹۶ در مجموع تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۵۸٫۶ درصد ثبت‌نام کنندگان زن و ۴۱٫۴ درصد مرد هستند.

  آمار داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ نسبت به آمار داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۵ تعداد ۶۹ هزار و ۷۷۱ نفر یعنی ۷٫۵ درصد بیشتر است.

  از تعداد ثبت‌نام کنندگان، تعداد ۵۱ هزار و ۳۱۰ نفر از گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، علوم انسانی و زبان‌های خارجی علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز اعلام کردند.

  از تعداد کل ثبت‌نام کنندگان، تعداد ۱۱۲ هزار و ۱۹۹ نفر داوطلب گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی و هنر نیز علاقمندی خود را به شرکت در گروه‌های آزمایشی زبان‌های خارجی اعلام کردند.

  با توجه به اینکه هر داوطلب برای شرکت در جلسه آزمون هر یک از گروه‌های آزمایشی باید کارت ورود به جلسه همان آزمون را دریافت کند، با توجه به آمار ثبت‌نام کنندگان و آمار افرادی که ۲ یا ۳ گروه آزمایشی را برای آزمون انتخاب کردند، در مجموع تعداد یک میلیون و ۹۳ هزار و ۷۱۷ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است که از این تعداد ۶۵۷ هزار و ۸۸۳ کارت برای خواهران و ۴۳۵ هزار و ۸۳۴ کارت برای برادران است.

  البته با توجه به شرکت برخی داوطلبان در دو یا سه گروه آزمایشی، برای آزمون یک میلیون و ۱۴ هزار و ۲۷۴ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از این تعداد ۶۱۱ هزار و ۷۵۴ کارت برای داوطلبان زن و تعداد ۴۰۲ هزار و ۵۲۰ کارت برای داوطلبان مرد صادر شد.

  * آمار بیشتر داوطلبان تجربی‌

  گروه علوم تجربی بیشترین داوطلب را داشته است به طوریکه۵۸۰ هزار و ۵۷۰ نفر در گروه علوم تجربی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۳۶۷ هزار و ۷۹۳ نفر زن و ۲۱۲ هزار و ۷۷۷ نفر مرد بودند.

  * آغاز کنکور با انسانی و ریاضی

  امسال هم مانند سال‌های گذشته، کنکور با شرکت داوطلبان علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی آغاز شد.

  امسال هم مثل سال‌های گذشته، تدابیر امدادی در حوزه‌های محل آزمون انجام شد و آمبولانس در حوزه‌ها و ناحیه‌ها حاضر بود.

  والدین هم بودند و استرس برخی از آن‌ها از داوطلبان هم حتی بیشتر بود.

  مثل سال‌های گذشته، برخی به دلیل کمبود زمان حتی لحظه‌ای سر از پاسخنامه برنمی‌گرداندند و بعضی دیگر در سر جلسه آزمون خوابیده بودند.

  همچنین تدابیری برای داوطلبان نابینا و ناشنوا اندیشیده شده بود تا آن‌ها نیز به راحتی در آزمون سراسری به رقابت با داوطلبان دیگر بپردازند.

  برخی از شدت استرس با نوسان فشار خون مواجه شدند و نیروهای امدادی به سرعت برای بهبود حال داوطلبان اقدام کردند.

  * پرونده ماراتن چهل و هفتم بسته شد

  کنکور چهل و هفتم هم بنا به گزارش مسؤولان برگزاری آزمون در امنیت کامل به پایان رسید و حالا داوطلبان در انتظار اعلام نتایج هستند.

  نتیجه اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه داوطلبان در دهه دوم مردادماه منتشر می‌شود که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند در دهه دوم مردادماه برای انتخاب رشته اقدام کنند و فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی نیز نیمه دوم شهریورماه منتشر می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات