آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ , Monday 19 March 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 81509
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  تهران - ایرنا - روزنامه اتریشی 'اشتاندارد ' نوشت : در ایران مکانهای زیبا و دیدنی بسیاری وجود دارد که در واقع می توان گفت که در این کشور مکان هایی مانند بهشت هم دیده می شوند.

  ۴ بهشت در ایران از دید نشریه اشتاندارد اتریش

  آوای شمال/کلمه بهشت از زبان فارسی آمده است، بنابر این ما از چهار ایرانی که در اتریش زندگی می کنند پرسیدیم که بهشت در ایران کجاست ؟ این روزنامه اضافه کرد: آیدا لوس بازیگروکمدین گفت که به دلیل شغلم چند سالی است درایران نیستم، اما پیش از آن ، هر تابستان را در این کشور […]

  آوای شمال/کلمه بهشت از زبان فارسی آمده است، بنابر این ما از چهار ایرانی که در اتریش زندگی می کنند پرسیدیم که بهشت در ایران کجاست ؟
  این روزنامه اضافه کرد: آیدا لوس بازیگروکمدین گفت که به دلیل شغلم چند سالی است درایران نیستم، اما پیش از آن ، هر تابستان را در این کشور می گذراندم .در نقاط مختلف ایران و در هوای گرم و خشک آنجا می توان عطر وبوهای خوبی را استشمام نمود.هنوز هم می توانم این عطر و رایحه خوش را در بینی خود حس کنم.
  وی گفت:من باید شهر تهران را دوست داشته باشم چرا که خانواده من در آنجا هستند.اما باید گفت مردم این شهر خشمگین بوده ودارای عقاید خشک هستند و این شهر را در لیست محبوب ترین های خود قرار نمی دهم، این عنوان را به به دلیل خاص که برای من بسیارعزیزودوست داشتنی است به پل خواجو در اصفهان می دهم. مادرم مدتی طولانی یک مجسمه ای ازاین پل را در خانه داشت و این پل ازیک معماری خاص ایرانی بهره برده است.
  وی افزود : این پل در شب روشن شده و عکس آن در آب منعکس می شود که صحنه ای دلربا بوجود می آورد.
  نوا ابراهیمی نویسنده ساکن دراتریش نیز به این روزنامه گفته است: ۹ سال از زمانی که من در ایران بودم گذشته است. پدر من اهل شیراز بوده و در این شهر آرامگاه سعدی شاعر بزرگ و همچنین حافظ عارف نامی ایرانی قرار دارد و اینها از مکانهای دیدنی شهر شیراز در ایران است که شما می توانید از آنها دیدن کنید.
  علی رحیمی عمده فروش فرش ساکن اتریش نیز گفت:باید از فرهنگ بالای ایرانیان و همچنین از یک مکان دیدنی در ایران بنام تخت جمشید یا پرسپولیس بگویم. این مکان در نزدیکی شهر شیراز قرار گرفته و مکانی باستانی و زیبا است که به عنوان قصر پادشاهان ایران باستان محسوب می شود.
  این روزنامه اتریشی در پایان نوشت : شهرام مرندی صاحب رستوران در اتریش نیز می گوید که خاطرات من از دوران کودکی در تهران بسیار جالب است . در شمال این شهر مکانی به نام دربند وجود دارد که تقریبا صبح خیلی زود هر جمعه که هنوز هوا تاریک بود ، همراه با پدرم به آنجا می رفتیم . دربند اکنون جزء شهر تهران بوده و پایین کوههای بلند قراردارد.
  وی افزود: صبح های جمعه در کنار رودخانه استراحت می کردیم و صبحانه می خوردیم وبا خانواده که پدر و دو عمو و پسرعموهایم بودند تجدید دیدار می کردیم . اما دختران به آنجا نمی آمدند زیرا پیاده روی در آنجا بسیار طاقت فرسا بود.هنوز این رودخانه وجود دارد و رستوران هایی درکنار آن ساخته شده است.

  برچسب ها :

  نظرات