هواپیمای گرانقیمت ۱۰ رئیس جمهور +فیلم

چاپ

آوای شمال/در این گزارش توضیحاتی درباره هواپیماهای لوکس و گران‌قیمت رؤسای جمهور ۱۰ کشور ارائه شده است که مرور کوتاهی بر آن می‌اندازیم.

۱٫بوئینگ ۷۷۷ متعلق به کشور بنگلادش؛ قیمت ۲۶۰ میلیون دلار

این هواپیما دارای دو موتور جت است و می‌تواند بدون توقف از بنگلادش به مقصد کشورهای اروپایی پرواز کند. بوئینگ ۷۷۷ بنگلادش نسبت به هواپیماهای دیگر در این کشور ۲۲ درصد گاز دی‌اکسید کربن کمتری متصاعد می‌کند. بنگلادش کشور لوکس و پیشرفته‌ای نیست اما رهبران این کشور هنگام مسافرت‌های کاری از بهترین امکانات برخوردارند. در زمان رؤسای جمهور مختلف، داخل این هواپیما با تغییرات جزئی همراه بوده و هر کدام بنا به راحتی و سلائق شخصی داخل آن را تغییر داده‌اند.

هواپیمای گرانقیمت 10 رئیس جمهور +فیلم

۲٫ ایرباس ۳۴٫۶۰۰ متعلق به کشور اردن؛ قیمت ۲۷۵ میلیون دلار

این هواپیما با ۷۵ متر طول یکی از بزرگترین هواپیماهای جهان است. ایرباس ۳۴٫۶۰۰ از امنیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. نه تنها سوخت کمتری نسبت به هواپیماهای دیگر مصرف می‌کند بلکه به فناوری‌های پیشرفته هوایی نیز مجهز است. صندلی‌های هواپیما بسیار راحت و جادار است. چون رئیس جمهور کشور و مقامات بلندپایه با آن پرواز می‌کنند برای طراحی داخل آن هزینه زیادی صرف شده تا بهترین و لوکس‌ترین امکانات داخل آن تعبیه شود.

هواپیمای گرانقیمت 10 رئیس جمهور +فیلم

۳٫ بوئینگ ۴۰۰-۷۴۷ متعلق به کشور ژاپن؛ قیمت ۳۰۰ میلیون دلار

هواپیمایی قدرتمند با ۴ موتور غول‌پیکر، گستره بال‌های هواپیما چیزی حدود ۷۰ متر است. سرعت آن ۹۱۵ کیلومتر در ساعت محاسبه شده است. صندلی‌های داخل آن بزرگ، راحت و جادار است و مکانی برای خواب مسافران در نظر گرفته شده است. داخل هواپیما از ویژگی آئرودینامیک برخوردار است. کابین خلبان به قدری مجهز است که ۲ خدمه برای آن در نظر گرفته شده است. طراحی داخلی هواپیما کاملا اختصاصی و با بهترین امکانات برای راحتی هر چه بیشتر مسافران انجام شده است.

هواپیمای گرانقیمت 10 رئیس جمهور +فیلم

۴٫ بوئینگ ۷۴۷ Espie متعلق به کشور یمن؛ قیمت ۳۰۰ میلیون دلار

این هواپیما یکی از گران‌ترین و لوکس‌ترین هواپیماها تا سال ۲۰۱۵ بود اما در جنگ یمن و هنگام بمباران هوایی فرودگاه بین‌المللی عدن، تخریب شد و از کار افتاد. رئیس جمهور منصور هادی، هواپیمای دیگری جایگزین آن کرد اما هیچ گاه به خوبی هواپیمای اولیه نبود.  شاید به این دلیل که ممکن بود هواپیمای جدید هم به سرنوشت قبلی دچار شود و این به معنی اتلاف پول و هزینه اضافی بود.

هواپیمای گرانقیمت 10 رئیس جمهور +فیلم

۵٫ بوئینگB 200-747  متعلق به ایالات متحده آمریکا؛ قیمت ۳۲۵ میلیون دلار

در این هواپیما نیز ۴ موتور توربو جت تعبیه شده است. بوئینگ فوق قادر است با سرعت ۹۷۰ مایل در ساعت پرواز کند. رئیس جمهور آمریکا زمانی که هواپیمای شماره یک نیروی هوایی (Aie Force One) در دسترس نباشد و یا مقامات بلندپایه کشوری وی را همراهی کنند با این بوئینگ پرواز می‌کند. داخل آن بسیار بزرگ، جادار و راحت است.

هواپیمای گرانقیمت 10 رئیس جمهور +فیلم

۶٫ هواپیمای شماره یک نیروی هوایی (Aie Force One) متعلق به آمریکا

Aie Force One شکل اصلاح‌شده بوئینگ ۲۵-۷۳ و شبیه هواپیمای Doomsday است. داخل آن بسیاز بزرگ، راحت و لوکس است. یک اتاق کار ویژه رئیس جمهور، یک اتاق کنفرانس  و مکانی برای استراحت رئیس جمهور در ان تعبیه شده و مجهز به آخرین فناوری و گجت‌ها است. بیشتر جلسات سیاسی مقامات در داخل این هواپیما برگزار می‌شود و ظرفیت پرواز ۱۲ هزارو پانصد کیلومتر مسافت را دارا می‌باشد. به اندازه ۱۰۰ مسافر گنجایش دارد و یکی از سریع‎ترین هواپیماهای حال حاضر به شمار می‌رود. طراحی آن به گونه‌ای است که در مقابل حملات هوایی  و فجایع دیگری که ممکن است اتفاق بیافتد مقاوم است.

هواپیمای گرانقیمت 10 رئیس جمهور +فیلم

 ۷٫ بوئینگ ۷۶۷ متعلق به کشور ریمبابوه؛ قیمت ۴۰۰ میلیون دلار

شاید زمانی که رئیس جمهور موگابه این مقدار پول صرف خرید و تجهیز این هواپیما می‌کرد با واکنش زیادی از سوی مردمش مواجه شد؛ هواپیمایی عظیم، با ظاهری زیبا که به رنگ پرچم زیمبابوه یعنی قرمز، زرد، سبز و سیاه تزئین و داخل و پله‌های آن نیز با فرش قرمز آراسته شده است. دکوراسیون داخلی آن کاملا سفارشیا ست تا رئیس جمهور هنگام سفر در راحت‌ترین و بهترین شرایط قرار داشته باشد.

هواپیمای گرانقیمت 10 رئیس جمهور +فیلم

۸٫ A380 متعلق به عربستان سعودی؛ قیمت ۵۰۰ میلیون دلار

این هواپیما تنها یکی از مجموع ۴ هواپیمای اختصاصی پادشاه عربستان با گنجایش ۸۰۰ مسافر است؛ یک هتل ۵ ستاره به تمام معنا در آسمان، مجهز به چند تلویزیون صفحه‌تخت، استخر، جکوزی و میز نهارخوری با ۲۰ صندلی.

هواپیمای گرانقیمت 10 رئیس جمهور +فیلم

۹٫بوئینگ ۷۴۷ متعلق به عربستان سعودی؛ قیمت ۵۲۰ میلیون دلار

قصری واقعی در دل آسمان، این هواپیما نیز متعلق به خاندان سلطنتی عربستان است. هرگونه تجهیزات و امکانات رفاهی که فکر می‌کنید در آن وجود دارد. تنها ۱۵۰ میلیون دلار صرف دکوراسیون داخلی آن شده و در قسمت‌هایی از آن طلا به کار رفته و حتی درون آن سیستم فواره نصب شده است. البته تعجبی هم ندارد چرا که خاندان سعودی به‌عنوان یکی از ثروتمندترین خانواده‌ها در جهان شناخته شده‌اند. حواشی و هزینه‌های هنگفت سفرهای خارجی پادشاه این کشور نیز همواره در رسانه‌ها بازتاب وسیعی داشته است.

هواپیمای گرانقیمت 10 رئیس جمهور +فیلم

۱۰٫ بوئینگ ۸-۷۸۷ متعلق به کشور مکزیک؛ قیمت بیش از ۵۰۰ میلیون دلار

این هواپیما یکی از گرانترین هواپیماها در جهان است. گفته می‌شود رئیس جمهور مکزیک مانند فرزند خود به این هواپیما عشق می‌ورزد. ظاهر هواپیما بسیار پرزرق و برق و شیک است. سرعت آن ۱۶۰۰ کیلومتر در ساعت است و قادر است بدون توقف از ساحل غربی آمریکای شمالی تا ساحل شرقی آسیا پرواز کند. گنجایش ۲۵۰ مسافر را دارد و از تمیزترین سیستم تصفیه برخوردار است.

هواپیمای گرانقیمت 10 رئیس جمهور +فیلم

تصاویر زیباتری را در فیلم زیر مشاهده می‌کنید.